Pierwsi Chrześcijanie. Źródła i początki Kościoła

Die frühen Christen : Ursprünge und Anfang der Kirche
83-7221-941-9
religia
Snoopy

Po opublikowaniu w ostatnich latach książek o Jezusie (1990) i Pawle (1996) oraz Teologii Nowego Testamentu (1994), do rąk czytelników oddajemy teraz tom poświęcony początkom Kościoła. O początkach tych nie można mówić bez uwzględnienia samej genezy Kościoła, epoki, w której powstał, jak też umysłowych i religijnych prądów stanowiących historyczny kontekst postaci Jezusa z Nazaretu i zainicjowanego przezeń ruchu. Niniejsza książka nie jest historią wczesnego Kościoła. Zajmuje się ona tym, co działo się u samych jego początków, i co dziś jeszcze można ustalić.

źródło opisu: dabar.pl

źródło okładki: dabar.pl