Arthur Oncken Lovejoy

żył w latach 1873–1962. Amerykański filozof, twórca nauki zwanej historią idei. Studiował filozofię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz na Uniwersytecie Harvarda, jako uczeń Williama James... żył w latach 1873–1962. Amerykański filozof, twórca nauki zwanej historią idei. Studiował filozofię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz na Uniwersytecie Harvarda, jako uczeń Williama Jamesa i Josiaha Royce’a.
W 1910 roku związał się z Uniwersytetem Johna Hopkinsa, gdzie do roku 1938 piastował stanowisko profesora filozofii. Po przejściu na emeryturę poświęcił się pracy naukowej i działalności publicznej. W 1940 roku założył „Journal of History of Ideas”, uczestniczył też w pracach wielu organizacji naukowych i społecznych (między innymi: Historical Service Board of the American Historical Association, Universities Committee on Post-War International Problems, American Committee for Cultural Freedom). W roku 1933 na Uniwersytecie Harvarda wygłosił cykl wykładów, które złożyły się na jego najgłośniejszą książkę: Wielki łańcuch bytu (1936), Poza tym opublikował między innymi: Primitivism and Related Ideas in Antiquity (1935), Essays in the History of Ideas (1948), The Revolt Against Dualism (1960) i Reflections on Human Nature (1961).

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,autorzy,523.html

źródło zdjęcia: http://philosopedia.org/index.php/Arthur_Oncken_Lovejoy

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wielki łańcuch bytu
Wielki łańcuch bytu
Arthur Oncken Lovejoy

6,83 (6 ocen i 0 opinii)
Wielki łańcuch bytu Seria: Klasyka Światowej Humanistyki
Wielki łańcuch bytu autorstwa Arthura Lovejoy’a jest jednym z najlepszych wykładów europejskiej myśli ontologicznej, jakie kiedykolwiek napisano. Dzieło to, będące wyczerpującym kompendium wiedzy meta...
czytelników: 60 | opinie: 0 | ocena: 6,83 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
15
44
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (15)

zgłoś błąd zgłoś błąd