Elliot Tiber

(Elliot Teichberg)

Elliot Tiber (ur. jako Elliot Teichberg) - amerykański artysta i scenarzysta pochodzenia żydowskiego. Urodził się w 1935 roku w Nowym Jorku. Jego rodzina przeniosła się do White Lake w 1955 roku i z... Elliot Tiber (ur. jako Elliot Teichberg) - amerykański artysta i scenarzysta pochodzenia żydowskiego.
Urodził się w 1935 roku w Nowym Jorku. Jego rodzina przeniosła się do White Lake w 1955 roku i z trudem się utrzymywała, prowadząc motel El Monaco. Po ukończeniu studiów w Brooklyn College, gdzie zdobywał wiedzę od takich sław, jak Mark Rothko i Ad Reinhardt, Tiber dzieli czas między pracę w Nowym Jorku a pomoc rodzinie w prowadzeniu motelu. Usiłując wzbogacić życie kulturalne w White Lake, organizuje coroczne festiwale muzyczne i spotkania teatralne, które jednak nie zyskują wielu zwolenników.
Latem 1969 roku Tiber odegrał znaczącą rolę w organizowaniu festiwalu Woodstock. Po zakończeniu festiwalu sprzedał motel i wraz ze swym życiowym partnerem Andree Ernotte przeniósł się do Belgii, gdzie powstała książka, a później i film „Rue Haute”. Po śmierci przyjaciela Tiber wrócił do Stanów Zjednoczonych i oddał się nauczaniu oraz pisarstwu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło zdjęcia: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Elliot_Tiber.jpg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zdobyć Woodstock
Zdobyć Woodstock
Elliot Tiber

6,24 (29 ocen i 2 opinii)
Zdobyć Woodstock
Autor:
Elliot Tiber kieruje rodzinnym motelem, organizuje festiwale muzyczno-teatralne dla niewielkiej społeczności White Lake oraz przewodniczy miejscowej Izbie Handlowej. Poznaje sławy świata art...
czytelników: 85 | opinie: 2 | ocena: 6,24 (29 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
41
43
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (41)

zgłoś błąd zgłoś błąd