Chaim Herzog

Szósty prezydent państwa Izrael.Był synem naczelnego rabina Irlandii, rabina Isaaca Halevi Herzoga, który został później drugim naczelnym rabinem aszkenazyjskim Izraela.Podczas arabskiej rewolty (1936... Szósty prezydent państwa Izrael.Był synem naczelnego rabina Irlandii, rabina Isaaca Halevi Herzoga, który został później drugim naczelnym rabinem aszkenazyjskim Izraela.Podczas arabskiej rewolty (1936-1939) wstąpił do żydowskiej podziemnej organizacji wojskowej Hagana.
W 1942 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby ukończyć tam studia prawnicze na Uniwersytetach w Cambridge i Londynie. Jednakże przerwał studia i zaciągnął się do brytyjskiej armii.Podczas Wojny Sześciodniowej i Wojny Jom Kippur był szefem wojskowych komentatorów Radia Izrael. Podając wiadomości z linii frontu umiał jednocześnie podnosić morale całego narodu.
W 1967 roku został mianowany pierwszym gubernatorem wojskowym Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. W 1981 roku został wybrany do izraelskiego parlamentu Knesetu, z ramienia Partii Pracy. 5 maja 1983 roku został wybrany szóstym prezydentem państwa Izrael.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wojna Jom Kippur
Wojna Jom Kippur
Chaim Herzog

8 (2 ocen i 1 opinii)
Wojna Jom Kippur
Autor:
Książka powstała w 1974 r. Oparta została na wspomnieniach Autora oraz materiałach, które były wówczas dostępne. Wojna arabsko-izraelska w październiku 1973 r. (nazywana w Izraelu wojną Jom Kippur, cz...
czytelników: 19 | opinie: 1 | ocena: 8 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
6
13
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd