Theun de Vries

De Vries zadebiutował w 1925 roku. Napisał ponad 100 książek, w tym monografie, scenariusze filmowe i słuchowiska. Pisał głównie w języku niderlandzkim, ale także w fryzyjskim (Earst en lêst, 1977; Pa... De Vries zadebiutował w 1925 roku. Napisał ponad 100 książek, w tym monografie, scenariusze filmowe i słuchowiska. Pisał głównie w języku niderlandzkim, ale także w fryzyjskim (Earst en lêst, 1977; Paden fan it ferline, 1997; Stins en krite, 1997). Niektóre z jego książek zostały przetłumaczone na język polski. Pisał pod wieloma pseudonimami, m.in. Sybrand Vos, A. Cz. M. Swaertdrager i Ibn-Askari.
Theun de Vries (ur. 26 kwietnia 1907 w Veenwouden, Fryzja - zm. 21 stycznia 2005 w Amsterdamie), holenderski pisarz, poeta i polityk, z pochodzenia Fryz[1]. Autor licznych powieści społecznych i historycznych.

De Vries ma w swoim dorobku wiele powieści społecznych i historycznych. Początkowo w jego tekstach dominowała romantyczna kreacja bohaterów, w późniejszych powieściach coraz większą rolę odgrywają nawiązania i motywy polityczne.
Znaczną część twórczości De Vriesa zajmują opowieści biograficzne: Ziet een mens (na temat Vincenta van Gogha, Moergrobben (o Hieronimie Boschu) czy Rembrandt.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Diabelskie poczwary, czyli rzecz o żywocie i dziełach Melchiora Hinthama
Diabelskie poczwary, czyli rzecz o żywocie i dziełach Melchiora Hinthama
Theun de Vries

7 (3 ocen i 1 opinii)
Diabelskie poczwary, czyli rzecz o żywocie i dziełach Melchiora Hinthama
Powieść współczesnego holenderskiego pisarza Theuna de Vriesa - to szeroko rozbudowany, wręcz monumentalny fresk epoki, nawiązujący w pełni do wydarzeń i postaci historycznych. W barwnych scenach, w s...
czytelników: 10 | opinie: 1 | ocena: 7 (3 głosy)
Vincent w Hadze
Vincent w Hadze
Theun de Vries

6,2 (5 ocen i 2 opinii)
Vincent w Hadze
Historia duchowego dojrzewania malarza, jego rosnącego osamotnienia, w którym do końca pozostał mu wierny jedynie jego brat Theo. To wzruszająca realistyczna opowieść, pulsująca dramatycznym napięci...
czytelników: 23 | opinie: 2 | ocena: 6,2 (5 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
13
19
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (13)

zgłoś błąd zgłoś błąd