Lars Mytting

Urodził się w 1968 roku w Fåvang w dolinie Gudbrandsdalen. Pierwsze teksty układał na drzwiach lodówki z magnetycznych liter. Nigdy nie grał w nogę. Poza tym uczestniczył jednak w zwykłym życiu wioski... Urodził się w 1968 roku w Fåvang w dolinie Gudbrandsdalen. Pierwsze teksty układał na drzwiach lodówki z magnetycznych liter. Nigdy nie grał w nogę. Poza tym uczestniczył jednak w zwykłym życiu wioski, jeżdżąc na motorowerze, polując na kaczki i utrzymując bliski kontakt z ludźmi. Wysoko ceni nowszych pisarzy amerykańskich.

Od młodości był lokalnym dziennikarzem i eseistą gazet Dagningen, Aftenposten i Arbeiderbladet, miałem też okazję pisać do muzycznego czasopisma Beat. Zdarzało mu się pracować jako pomocnik w sklepie ze sprzętem car audio, tragarz na fermie norek, opiekun rodzinny w bazie wojskowej w Jørstadmoen oraz parobek w Norwegii i Kanadzie. Później przez wiele lat pracował jako redaktor wydawnictwa. W 2006 wydał powieść „Konie mechaniczne”. Jesienią 2011 wyszła książka „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”.

Prowadzi spokojne życie w pobliżu doliny Østerdalen wraz z żoną, dwójką dzieci i trzema angielskimi samochodami, starym motorem BMW 650 parallell-twin, kolekcją pilarek łańcuchowych, glebogryzarką i innymi narzędziami.

źródło opisu: opis własny.

źródło zdjęcia: materiały wydawnictwa

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Płyń z tonącymi
Płyń z tonącymi
Lars Mytting

7,51 (323 ocen i 56 opinii)
Płyń z tonącymi
Autor:
Edvard dorastał w domu swoich dziadków, pośród pól i pastwisk, w sielskim pejzażu Norwegii. Jego rodzice zginęli we Francji, kiedy był jeszcze dzieckiem. Dlaczego właśnie tam? Nie wiadomo. To jedna z...
czytelników: 1342 | opinie: 56 | ocena: 7,51 (323 głosy)
Porąb i spal. Książka zamiast siekiery – activity book
Porąb i spal. Książka zamiast siekiery – activity book
Lars Mytting

5,75 (4 ocen i 3 opinii)
Porąb i spal. Książka zamiast siekiery – activity book
Autor:
Niespełna rok po spektakularnym polskim debiucie „Porąb i spal”, do księgarni trafia specjalnie zaprojektowany, inspirowany gawędziarską opowieścią Larsa Myttinga activity book. To bogato ilustrowana...
czytelników: 17 | opinie: 3 | ocena: 5,75 (4 głosy)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

6,98 (310 ocen i 69 opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Autor:
Tę książkę po prostu musisz mieć na półce nad kominkiem – pisał o „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” recenzent norweskiego dziennika „Dagbladet”. To po trosze poradnik...
czytelników: 977 | opinie: 69 | ocena: 6,98 (310 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
752
1527
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (752)

Powiązane treści
Małe, średnie i duże ucieczki. Relacja z Big Book Festival

W miniony weekend w Warszawie odbywał się czwarty Duży Festiwal Czytania. Przez dwa dni miłośnicy książek spędzali czas  w Pałacu Szustra i Parku Morskie Oko, czytając, rozmawiając, leżąc na trawie z rodzinami, przyjaciółmi i psami i przysłuchując się spotkaniom autorskim. Było kameralnie i przyjemnie.


więcej
Drewno zawsze dotykać będzie głębi naszych dusz

Lars Mytting jest norweskim drwalem. Jego poradnik o drewnie „Porąb i spal” stał się, nieoczekiwanie nawet dla samego autora, światowym bestsellerem. Nakładem wydawnictwa Smak Słowa ukazała się właśnie powieść Myttinga. „Płyń z tonącymi” to historia poszukiwania.Główny bohater postanawia rozwiązać zagadkę śmierci rodziców odkrywa przy okazji historię swojego rodu. Pełną miłości, namiętności, tragedii, bólu i... drewna.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd