Hubert Jarzębowski

Profil tłumacza: Hubert Jarzębowski
Urodził się w 1988 roku w Zakopanem i Zakopiańczykiem pozostał do dziś. Skończył komparatystykę oraz filologię słowacką na UJ. Debiutował w 2013 roku opowiadaniem Skała ucieka spod mych stóp. Od tego... Urodził się w 1988 roku w Zakopanem i Zakopiańczykiem pozostał do dziś. Skończył komparatystykę oraz filologię słowacką na UJ.
Debiutował w 2013 roku opowiadaniem Skała ucieka spod mych stóp. Od tego czasu wydał dwie książki: powieść Carolus Victor (Stapis 2015) oraz wydawnictwo non-fiction Cmentarz Symboliczny pod Osterwą. Duchy Miejsca (Stapis 2016).
Najbardziej interesują go opowiadanie historii i poszukiwanie genius loci, ducha miejsca. W ciągu ostatnich kilku lat próbował odnaleźć jego najróżniejsze przejawy w ukraińskich Karpatach i Górach Przeklętych w Kosowie; w syberyjskiej tajdze i w Naddniestrzu, przy linii frontu Górskim Karabachu, na płaskowyżach Etiopii oraz w Ugandzie. Najczęściej jednak szuka go i znajduję w Zakopanem, Tatrach i na Słowacji.
Opowiadania, relacje z podróży, reportaże, felietony, teksty popularnonaukowe i naukowe, felietony oraz tłumaczenia publikował m.in. w "Tatrach TPN", "Górach", "Taterniku", "NPM" oraz "Tygodniku Podhalańskim".

źródło zdjęcia: Zdjęcie autorskie

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Carolus Victor
Carolus Victor
Hubert Jarzębowski

7,7 (10 ocen i 2 opinii)
Carolus Victor
Hubert Jarzębowski: CAROLUS VICTOR Książka z serii „Literatura górska na świecie” Tatry przełomu XIX i XX wieku. Ku wierzchołkowi niezdobytego Szpiczastego Szczytu zwrócone są oczy młodych adeptó...
czytelników: 23 | opinie: 2 | ocena: 7,7 (10 głosów)
City 4. Antologia polskich opowiadań grozy
City 4. Antologia polskich opowiadań grozy
Krzysztof Kochański, Jacek Skowroński, Dariusz Muszer, Kazimierz Kyrcz jr, Anna Szczęsna, Tadeusz Oszubski, Marek Grzywacz, Istvan Vizvary, Kornel Mikołajczyk, Bartosz Orlewski, Tomasz Krzywik, Joanna Łańcucka, Janusz Mika, Jarosław Turowski, Adam Podlewski, Marek Zychla, Dagmara Adwentowska, Marta Sobiecka, Kacper Kotulak, Adam Froń, Marcin Zwoleń, Mariusz Wojteczek, Hubert Jarzębowski, Flora Woźnica

8,88 (8 ocen i 2 opinii)
czytelników: 16 | opinie: 2 | ocena: 8,88 (8 głosów)
Cmentarz Symboliczny pod Osterwą. Duchy Miejsca
Cmentarz Symboliczny pod Osterwą. Duchy Miejsca
Hubert Jarzębowski

5 (2 ocen i 2 opinii)
Cmentarz Symboliczny pod Osterwą. Duchy Miejsca
Cmentarz Symboliczny pod Osterwą w Tatrach Wysokich jest miejscem, w którym upamiętnieni są taternicy, alpiniści, ratownicy, przewodnicy, poeci, malarze, kompozytorzy, a także „zwykli” turyści, którzy...
czytelników: 6 | opinie: 2 | ocena: 5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
20
24
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (20)

Powiązane treści
Angelus 2016 – znamy tytuły zakwalifikowane

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus ogłosiło listę książek zakwalifikowanych do tegorocznej edycji. Finałową siódemkę nominowanych tytułów poznamy na początku września, a zwycięzcę – 15 października.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd