Józef Jeremski

Urodzony w Łodzi. W wieku 13 lat podjął pracę w fabryce bawełny. W czasie I wojny światowej brał udział w zamachu na carskiego urzędnika, co spowodowało konieczność ucieczki z Łodzi. Po odzyskaniu nie... Urodzony w Łodzi. W wieku 13 lat podjął pracę w fabryce bawełny. W czasie I wojny światowej brał udział w zamachu na carskiego urzędnika, co spowodowało konieczność ucieczki z Łodzi. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę pracował jako sekretarz w policji. Następnie rozwinął karierę dziennikarską i pisarską. Zginął w 1942 r. zamordowany przez hitlerowców.

Jeremski znany jest jako autor sześciu powieści (oraz jednego poematu). Część powieści Jeremskiego można zaliczyć do kryminalnych, pozostałe są nasycone problematyką społeczną ze szczególnym uwzględnieniem żywych wówczas ruchów socjalistycznych. Przed II wojną światową publikowany (książki miały po kilka wydań) i chętnie czytany, po 1945 r. jego dorobek został zupełnie zapomniany.

Książki Józefa Jeremskiego są sukcesywnie wznawiane od 2014 roku w ramach serii ''Kryminały przedwojennej Warszawy'' oraz Polski kryminał retro.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Jeremski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Tajemnica komisarza policji
Tajemnica komisarza policji
Józef Jeremski

6,11 (9 ocen i 3 opinii)
Tajemnica komisarza policji
Kryminał wydany w 1930 roku. Akcja została osadzona w Warszawie lat 20. Komisarz Jan Warecki jest doświadczonym funkcjonariuszem policji, który cieszy się uznaniem i dobrą opinią współpracowników. Pew...
czytelników: 15 | opinie: 3 | ocena: 6,11 (9 głosów)
Zezowate oko
Zezowate oko
Józef Jeremski

7,5 (2 ocen i 1 opinii)
Zezowate oko
Kryminał z 1930 roku. Warszawski reporter o nazwisku Różewski zostaje oskarżony o morderstwo. Śledztwo w sprawie prowadzi jego największy wróg – komisarz Holcman. Doskonale ukłuta intryga, ucieczka, z...
czytelników: 8 | opinie: 1 | ocena: 7,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
12
10
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd