Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9277/poczuj-zapach-diabla-z-malin-fors

Poczuj zapach diabła z Malin Fors

1 wartościowy tekst

Zapach diabła Monsa Kalentofta to dziesiąty tom z cyklu o nieugiętej Malin Fors. Tym razem akcja powieści przenosi się z zimnej Szwecji do tętniącego życiem wielomilionowego Bangkoku, który wypełniają nie tylko zapachy, barwy, dźwięki i smaki – ale też korupcja, przemoc i śmierć. Powieść ma swoją premierę 12 września, ukazuje się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

Nie da się uciec przed złem, szczególnie przed tym, które nosisz w sobie.

W Bangkoku znaleziono zwłoki brutalnie zamordowanej Szwedki. Na miejsce zbrodni wezwana zostaje Malin Fors. Opuściła Linköping, uciekając przed samą sobą i swoimi demonami. Otrzymała ostatnią szansę i obecnie pracuje jako oficer łącznikowy w ambasadzie szwedzkiej. Jej zadaniem jest dostarczanie informacji. Jednak sprawa zamordowanej kobiety dotyka ją osobiście. Wkrótce Malin współpracuje już z tajską policją przy skomplikowanym i niebezpiecznym dochodzeniu. Tętniący życiem wielomilionowy Bangkok wypełniają nie tylko zapachy, barwy, dźwięki i smaki – ale też korupcja, przemoc i śmierć.

„Zapach diabła” to dziesiąta powieść o Malin Fors i pierwsza część nowego cyklu inspirowanego ludzkimi zmysłami. Wcześniejsze części inspirowane były porami roku. W skład tego cyklu wchodziły Ofiara w środku zimy, Śmierć letnią porą, Jesienna sonata, Zło budzi się wiosną oraz Piąta pora roku. Następne książki odwoływały się do żywiołów: Wodne anioły, Duchy wiatru, Ziemna burza i Łowcy ognia. Czym zaskoczy nas autor w książkach inspirowanych zmysłami?

Mons Kallentoft dorastał pod Linköpingiem, obecnie mieszka na Majorce. Jego świetnie przyjęte przez krytykę powieści o inspektor policji kryminalnej Malin Fors docierają do szerokiego grona czytelników na całym świecie. Jego książki przetłumaczono dotychczas na ponad dwadzieścia języków i trafiły na listy bestsellerów między innymi w Anglii i we Francji. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych. Do tej pory jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków i trafiły na listy bestsellerów, między innymi w Wielkiej Brytanii i Francji.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 389
Rosemary
12-09-2017 22:23
Jestem dopiero na "Jesiennej Sonacie", więc "Zapach diabła" niestety jeszcze poczeka :(
książek: 352
Inez
12-09-2017 23:21
Czekam z niecierpliwością:) Jeszcze żadna z książek tego autora mnie nie zawiodła.
książek: 389
Mateusz
13-09-2017 08:05
Książki trzymają bardzo dobry poziom. Narracja, niektórych może denerwować, ale dla mnie jest idealna :-)
książek: 2315
Psotka
14-09-2017 14:15
Ja jeszcze "Łowców ognia" muszę przeczytać o mogę brać się za "Zapach diabła". Uwielbiam tego autora i jego książki!
książek: 7
she_happened
18-09-2017 11:26
Nie czytałam nic z tej serii. Warto zacząć? :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Święta Filomena

Trudno się nie uśmiechnąć, widząc podobiznę tej wdzięcznej świętej. Męczennicy z czasów Dioklecjana. Filomena pochodziła z greckiej rodziny pogan, któ...

zgłoś błąd zgłoś błąd