Zło budzi się wiosną

Mons Kallentoft Wydawnictwo: Rebis Cykl: Komisarz Malin Fors (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Vårlik
978-83-7510-657-2
Inga Sawicka
Rebis
literatura szwedzka Malin Fors
Vårlik
Komisarz Malin Fors (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7510-657-2
Inga Sawicka
literatura szwedzka Malin Fors

Okładka książki Heroina Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,6
Heroina Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,4
Bambi Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Falco Mons Kallentoft, Anna Karolina Larsson
10,0
Falco Mons Kallentoft, An...

Czuć rękę mistrza. Książka wciąga od pierwszych stron. Kto zabił i dlaczego 6-letnie bliźniaczki. Czy istotne jest to, że były adoptowane? Do tego umiera matka Malin Fors i wychodzi na jaw 30 lat ukrywana tajemnica rodzinna. Czy pani komisarz się nie załamie i wróci do nałogu? Jedno pytanie rodzi następne, pochłonęłam ją, tym bardziej, że już przyzwyczaiłam się do...

Oj strasznie strasznie mu tutaj Pan Mons rozczarował...byłam zachwycona jego "Ziemną burzą" więc sięgnęłam po kolejną pozycję, ale ta okazała się totalną klapą. Jakby ktoś na haju, z momentami przebłysków umysłu wymyślił i napisał tą historię. Bardzo bardzo ciężko się to czyta, nie polecam.

Z każdą częścią coraz bardziej kibicuję Malin. A sprawa jak zawsze ciekawa i ciężko oderwać się od książki.

Poszłam według klucza następstwa pór roku i przeczytałam tę książkę jako drugą z serii. Trochę byłam zaskoczona, czytając o zmianach w życiu bohaterów, ale uznałam, że widocznie oni sobie żyją między książkami ;) A teraz widzę, że po pierwszym tomie przeczytałam czwarty, bo po zimie powinno było nastąpić lato - całkiem zabawne zamieszanie.
A powieść, podobnie jak część...

Tak jak w przypadku pozostałych części (czytam chronologicznie) mam mieszane uczucia – pewne rzeczy były dobre, pewne rzeczy były na tyle irytujące, że miałam ochotę rzucić książką i więcej do niej nie wracać.

Sam wątek kryminalny w miarę dobrze poprowadzony. Może nie wybitnie, jednak zdecydowanie jest to najjaśniejsza strona całej książki. Co prawda, od samego początku...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Główna bohaterka wraca do pracy po odwyku i znów żyjemy jej problemami osobistymi. Wątek kryminalny sugeruje terroryzm, ale końcówka nawet lekko zaskakuje.

Ile zrobimy dla pieniędzy? Dla bogactwa? Druzgocąca historia rodziny, w której nie było miłości, w którą czasami wszyscy się zamieniamy. Malin Fors jak zawsze pełna nadziei i wytrwała, niestety za bardzo przekładająca dobro innych nad swoje. Jest pewna, że dzięki dobrej pracy w policji uda się jej zmienić swoje życie i wybaczyć sobie samej, za to, że stała się swoją matką.

Ciekawa, wciągająca książka. Autor tworzy zagmatwaną historię, a czytelnik śledzi ją z zapartym tchem typując kto tu jest zabójcą. Wkrótce okazuje się, że pozornie prosta zagadka kryminalna ma w sobie drugie dno. Polecam!

Dobra książka, acz nieco schizujacy językiem napisana.

"Poza tym wszystkim książki Kallentofta to po prostu bardzo ciekawe, kryminalne historie. Mroczne, krwiste, oblepiające śmiercią, pełne wyrazistych bohaterów i zaskakujących śledztw. To jedne z tych książek, które czyta się bardzo szybko, a potem cieszy się, że ma się w zanadrzu kolejną część. Bardzo podoba mi się, jak autor sportretował każdego jednego policjanta z...

Dyskusje

• Chcę w prezencie