Piąta pora roku

Mons Kallentoft Wydawnictwo: Rebis Cykl: Komisarz Malin Fors (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Den femte årstiden
Bratumiła Pawłowska-Pettersson
Rebis
literatura szwedzka Malin Fors
Den femte årstiden
Komisarz Malin Fors (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
szwedzki
978-83-7510-661-9
Bratumiła Pawłowska-Pettersson
literatura szwedzka Malin Fors

Okładka książki Heroina Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,5
Heroina Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Bambi Mons Kallentoft, Markus Lutteman
7,4
Bambi Mons Kallentoft, Ma...
Okładka książki Falco Mons Kallentoft, Anna Karolina Larsson
10,0
Falco Mons Kallentoft, An...

Ostanie spotkanie z Malin Fors. Najbardziej sadystyczne. Nareszcie wyjaśnia się co spotkało Marię Murvall, która łączy cała serię. Historia tak brutalna, że wydaje się, że takich potworów nie ma na świecie, ale czy na pewno? Książkę czytało się jednym tchem, coraz lepsze pióro mistrza, coraz mniej niepotrzebnych opisów wtrąceń i zbędnych wątków. W tej pozycji już naprawdę...

'Piąta pora roku' to książka aspirująca do bycia dobrym kryminałem, jednak w trakcie tworzenia coś poszło nie tak i zawarta w niej historia jest bardzo ciężko strawna.

Sam pomysł na zbrodnię uważam za co najmniej dobry, podoba mi się również podjęcie tematu równouprawnienia płciowego oraz przemocy względem kobiet. Co prawda, można było się tego spodziewać, gdyż już od...

Polubiłam Malin, która wręcz obsesyjnie pragnie rozwiązać sprawę Marii. Kibicuję jej z całego serca.

"Piąta pora roku" to ostatnia część z komisarz Malin Fors w roli głównej,dlatego też trochę ciężko się czytało bo zaczęłam od tej i musiałam domyślać się co było wcześniej ale nie było tak źle.
Książka od pierwszej strony niesie ze sobą zapowiedź powieści mrocznej i brutalnej ,i "doskonale"przygotowuje czytelnika z czym będzie miał do czynienia do ostatniej strony.Trzeba...

Książka ogólnie mi się podobała, ale te opisy snów Malin, tego co "mówiła" do niej Maria trochę wytrącały mnie z uwagi. Czytałam chyba lepsze kryminały.

"Poza tym wszystkim książki Kallentofta to po prostu bardzo ciekawe, kryminalne historie. Mroczne, krwiste, oblepiające śmiercią, pełne wyrazistych bohaterów i zaskakujących śledztw. To jedne z tych książek, które czyta się bardzo szybko, a potem cieszy się, że ma się w zanadrzu kolejną część. Bardzo podoba mi się, jak autor sportretował każdego jednego policjanta z...

Najlepsza jak do tej pory powieść Kallentofta - mroczna, brutalna, odpychająca. Historia naprawdę ciekawa. I dałbym więcej gwiazdek gdyby nie ten styl pisania autora, ta jego maniera jest doprawdy często denerwująca.

2059

Przełom zimy z wiosną to czas, gdy Malin Fors, jak pies gończy podąża tropem zbrodni z przed lat. Szukanie zdeprawowanego mordercy, który zostawia za sobą makabrycznie okaleczone ofiary, dzielone w książce jest z powrotem do normalności w życiu osobistym pani komisarz. Chyba najlepsza powieść, do tej pory, z cyklu.

Godne zakończenie serii pór roku w wykonaniu Monsa Kallentofta.
Jest to książka bardzo brutalna, wyrazista, stylowo utrzymana w konwencji tego autora. Zbrodnia jest potworna, rozwiązanie jeszcze bardziej przytłaczające, ale równocześnie obserwujemy losy poszczególnych członków zespołu policyjnego, ich rodzin i znajomych, zmiany, jakie zachodzą w ich życiu.
Ten swoisty...

Najbardziej mroczna z dotychczasowych części. Całościowo zagadka taka sobie, ktoś zabija kobiety. Wrażenia po całości dość dobre, może dlatego, że ciągnące się od początku śledztwo dobiegło końca. Niepijąca Fors wreszcie normalnieje. Przyzwyczaiłam się do stylu pisania autora. W sumie chyba ciekawość co będzie dalej ciągnie mnie do następnych części.

• Chcę w prezencie
  • 2014