Półmetek akcji Czytaj PL 2020: napisz notkę i wygraj czytnik z e-bookami
Z okazji półmetka tegorocznej akcji Czytaj PL mamy dla was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne czytniki PocketBook oraz bony na zakupy w księgarni internetowej Woblink.com. Ponadto kilka prac wyróżnimy limitowanymi koszulkami akcji. Przypominamy, że w ramach akcji Czytaj PL macie darmowy dostęp do 12 bestsellerów zupełnie za darmo przez cały listopad. By dołączyć do akcji musicie jedynie zeskanować kod w aplikacji Woblink, którą można za darmo pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Konkurs Napisz notkę i wygraj czytnik z e-bookami
Na tylnych okładkach popularnych książek znajdują się często polecenia od znanych osób. Profesjonalnie nazywa są „blurbami". Wystarczy, że napiszecie swoją wersję takiego krótkiego wpisu dotyczącego jednej z książek biorących udział w akcji Czytaj PL. Nagrodami są czytniki e-booków: PocketBook Touch HD 3, PocketBook Touch Lux 5 oraz PocketBook Basic Lux 2!
Co zrobić, by wygrać?
Wejdź na stronę czytajpl.lubimyczytac.pl.
Wybierz jeden tytuł z tegorocznej edycji akcji Czytaj PL, do którego chcesz napisać swoją notkę.
Napisz blurba (notkę polecającą) do jednej z książek z akcji Czytaj PL i opublikuj go za pomocą formularza na stronie konkursowej. Będziemy go oceniać nie tylko pod względem atrakcyjności i oryginalności. Notka nie może zawierać więcej niż 500 znaków.
Konkurs trwa do 30 listopada 2020 roku, do godziny 23:59.
Jakie są nagrody?
W konkursie możecie zgarnąć czytniki: PocketBook Touch HD 3 za pierwsze miejsce, PocketBook Touch Lux 5 za drugie i PocketBook Basic Lux 2 za trzecie. Do każdego z nich dołączamy bon na zakupy w księgarni internetowej Woblink o wartości 150, 100 i 50 zł (kolejno za miejsce pierwsze, drugie i trzecie).
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu na stronie czytajpl.lubimyczytac.pl.
Jak ściągnać darowe e-booki?
Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie akcji, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodu QR (kod znajdziecie m.in. na plakacie poniżej) zyskacie dostęp do 12 bezpłatnych tytułów do czytania i słuchania. W tym roku akcja Czytaj PL po raz pierwszy zagościła na czytnikach książek elektronicznych. W listopadzie 12 bestsellerów można czytać na czytnikach inkBOOK Calypso.
Lista książek dostępnych w ramach Czytaj PL 2020:
1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)
3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)
4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)
5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)
6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)
7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)
8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)
9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)
10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)
11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)
12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)
O Czytaj PL 2020
Historia Czytaj PL sięga 2013 roku, kiedy Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Akcja jest realizowana przez KBF – instytucję kultury Miasta Krakowa, w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink. Partner strategiczny: Instytut Książki.
Wydawcy: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy
Miasta partnerskie: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Katowice, Legnica, Lublin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Słupsk, Sopot, Szczecin, Toruń, Warszawa, Zamość, Zielona Góra.
W promocję akcji włączyły się też Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego na Antarktydzie oraz Miasta Literatury UNESCO: Norwich (UK), Edynburg (UK), Seattle (USA), Reykjavik (Islandia), Nottingham (UK), Quebec (Kanada), Manchester (UK), Exeter (UK), Heidelberg (Niemcy), Mediolan (Włochy).
Serwis lubimyczytac.pl objął patronat medialny nad akcją Czytaj PL.
komentarze [12]

Przepraszamy wszystkie osoby, które miały problem z wysłaniem notatki konkursowej na stronie https://czytajpl.lubimyczytac.pl/
Problem został naprawiony.

Przez moje niedopatrzenie zaczęłam dzisiaj. :(
Na pierwszy ogień idzie Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL”, a następnie Karolina Macios „Czarne morze”.


Szukana strona nie istnieje. (#404) Taki komunikat pokazuje się, kiedy chcę dodać notkę
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post


Przez cały listopad? I publikujecie to 19ego listopada? Dziękujemy!
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Opublikowali to 3 listopada, może nawet wcześniej :)
https://lubimyczytac.pl/rusza-akcja-czytaj-pl-bezplatne-e-booki-i-audiobook...

AAaa to sorry. Musiałam przegapić. Dzięki za uwagę :)
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post

Napisałam do Was e-mail, na adres podany na stronie konkursu, bo mam problem ze zgłoszeniem się i nie mam pojęcia z czego to wynika.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wzięłam udział. Może coś w końcu uda się wygrać w tym życiu 😁
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ja uznaję tylko papierowe wersje książek. Nie potrafię się zmusić aby skorzystać z czytnika. Po prostu to nie to. Muszę czuć zapach książki, słyszeć szelest kartek, cieszyć się piękną zakładką. W tej kwestii nie idę z duchem czasu...
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post