Tego lata stałam się piękna

Okładka książki Tego lata stałam się piękna Jenny Han
Okładka książki Tego lata stałam się piękna
Jenny Han Wydawnictwo: Wydawnictwo Young Cykl: Lato (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2013-10-23
2009-05-05
Matylda Biernacka

Okładka książki Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan Vivian
Popiół za popiół Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan Vivian
Ogień za ogień Jenny Han, Siobhan ...
Okładka książki Ból za ból Jenny Han, Siobhan Vivian
Ból za ból Jenny Han, Siobhan ...

1966 ocen

Infantylna książka o miłostkach nastolatków.

Infantylna książka o miłostkach nastolatków.

Prawie stworzyłam specjalną półkę na mój pierwszy DNF, ale jednak dałam radę...

Prawie stworzyłam specjalną półkę na mój pierwszy DNF, ale jednak dałam radę...

“Tego lata stałam się piękna” to książka ewidentnie młodzieżowa. Jeśli ktoś nie chce męczyć sobie głowy trudną książką to ta będzie w sam raz. Pasuje na letnie wieczory do zachodu słońca 😎 Książka jest przyjemna i szybko się czyta. Niestety dopiero pod koniec zaczyna się dziać coś ważniejszego, reszta to głównie opisy i wspomnienia z życia głównych bohaterów.

Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, ale styl jest tragiczny.

Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, ale styl jest tragiczny.

Czego mi bardziej brakuje w szare dni niż wakacyjnej książki? Jedyny sposób na przeniesienie się w jakieś przyjemnie ciepłe miejsce… choćby tylko duchem. ☀️ Ten uroczy letni klimat stanowił dla naszych bohaterów bardzo przyjemne tło do niektórych nieprzyjemnych wydarzeń.

Co tu dużo mówić? Części fabuły domyśliłam się już z początkiem książki. Wiele aspektów było raczej mocno przewidywalne, jednak nie zepsuło mi to jakoś szczególnie zakończenia. To jednak młodzieżówka, wiedziałam, na co się piszę 😉

Główna bohaterka ciekawie prowadzi swoje wewnętrzne rozterki, ale ileż można narzekać na jedną rzecz? Podejście do życia Belly było właśnie takie, że myślała jedno, mówiła coś innego, a robiła jeszcze inaczej – czasem chyba nie rozumiała sama siebie. Ale nie oceniajmy bohaterki, tylko książkę.

Mimo poważniejszych tematów poruszanych w książce myślę, że to jednak książka dla młodszej młodzieży. Ale żeby nie było nieporozumień, moim zdaniem sama historia jest ciekawa. Może mam skrzywienie zawodowe i po prostu pewne rzeczy bym poprowadziła inaczej 📖

Właśnie ta książka przeraziła mnie tym, że mogę być już za stara na young adult. Czasem miałam poczucie, że jest nieco infantylnie, a z drugiej strony połknęłam tę opowieść w jeden dzień – czasem lubię książki, które po prostu dają relaks i nie trzeba się przy nich spinać i stresować. To teraz czas zabrać się za serial i drugą część książki – tylko nie wiem co pierwsze! 🤗

Nigdy nie spodziewałabym się, że serial może okazać się lepszy od książki.. Ale w tym przypadku zdecydowanie polecałabym serial, nie traćcie czasu na książki.. Postać Belly chyba jeszcze gorsza w książce niż serialu, jest taka infantylna.. brak słów na jej zachowanie i Konrad też jest okropny😒

Jest to romantyczna i pełna niespodziewanych zmian książka. Opowiada o tradycjiach co rocznych wakacji, gdzie wszystko przebiegało tak jak co roku, jednak tego lata się coś zmienia, tego lata Belly staje się piękna...Ta książka pokazuje że z czasem, choć nie mamy o tym bladego pojęcia, coś się zmienia. Podobało mi się w tej książce to że było tu dużo radosnych chwil i dużo dobrych zmian. Polecam dla czytelnika, który uwielbia radosne historie i romantyczne wądki.

Ogólnie książka fajna do poczytania podczas wakacji lecz nienawidzę motywu miłości bohaterki pomiędzy dwoma braćmi. To własnie w niej tkwi problem, ponieważ jest niezdecydowana i szczerze sama nie wie czego i kogo chce przez co dodatkowo skłóca ze sobą braci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

piękna i delikatna książka. porusza kwestie trudne, które mnie wzruszyły. książka jest pełna miłości, szacunku ale i chwilami trudna. polecam przeczytać 😊

Cóż mogę powiedzieć, kupiła mnie ta historia tak samo jak serial. Chętnie sięgnę po kolejną część.
Miło czytało się w okresie wakacji jednak dopiero teraz znalazłam chwilę żeby dokończyć.