Tam

Okładka książki Tam
Natasza Goerke Wydawnictwo: Czarne Seria: Poza serią reportaż
152 str. 2 godz. 32 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Poza serią
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2017-04-19
Data 1. wyd. pol.:
2017-04-19
Liczba stron:
152
Czas czytania
2 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380494787
Tagi:
Himalaje hinduizm kataklizm kultura literatura faktu Nepal obyczajowość trzęsienie ziemi wierzenia życie codzienne
Inne
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Każdemu jego śmietnik. Szkice o śmieciach i śmietniskach Beata Chomątowska, Paweł Dunin-Wąsowicz, Natasza Goerke, Zbigniew Mikołejko, Włodzimierz Karol Pessel, Maria Poprzęcka, Małgorzata Rejmer, Anda Rottenberg, Filip Springer, Krzysztof Środa, Ziemowit Szczerek, Ilona Wiśniewska, Urszula Zajączkowska
Ocena 5,5
Każdemu jego ś... Beata Chomątowska,&...
Okładka książki Azja. Opowieści podróżne Anna Alboth, Katarzyna Boni, Max Cegielski, Natasza Goerke, Tomasz Grzywaczewski, Wojciech Jagielski, Robert "Robb" Maciąg, Piotr Malczewski, Arun Milcarz, Piotr Milewski, Marek Pernal, Paweł Smoleński, Krzysztof Środa, Andrzej Stasiuk, Ziemowit Szczerek, Paulina Wilk
Ocena 6,7
Azja. Opowieśc... Anna Alboth, Katarz...
Okładka książki Znak nr 746-747 Wolfgang Bauer, Natasza Goerke, Andrzej Muszyński, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Mirosław Wlekły, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 5,9
Znak nr 746-747 Wolfgang Bauer, Nat...
Okładka książki Kontynenty nr 1/2015 Max Cegielski, Natasza Goerke, Piotr Jagielski, Wojciech Jagielski, Ryszard Kapuściński, Hooman Majd, Jarosław Mikołajewski, Kazimierz Nowak, Wojciech Nowicki, Marek Pernal, Małgorzata Rejmer, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Paulina Wilk
Ocena 7,8
Kontynenty nr ... Max Cegielski, Nata...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Tam, czyli gdzie?



5772 669 448

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
249 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
225
140

Na półkach:

Krótka, ale treściwa opowieść o Nepalu, kraju, który świat odkrył stosunkowo niedawno, wraz z popularyzacją wspinaczki wysokogórskiej i odkryciem możliwości Sherpów, bez których słynne ekspedycje spełzłyby na niczym.

Natasza Goerke opisuje Nepal z jednej strony bardzo osobiście, bo to miejsce, które stało się jej drugim domem, z drugiej strony jest dobrą reporterką i przygotowaną przewodniczką, która pokazuje nam różne strony tego państwa, kultury i ludzi tam mieszkających. Krótka, bo niespełna 150 stronnicowa książka/esej/reportaż, ale wystarczająca, aby dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy i wczuć w klimat Nepalu i Himalajów.

W książce nie zabraknie dramatyzmu, jaki zapewnia opowieść o trzęsieniu ziemi z 2015 roku, które wywróciło życie kraju do góry nogami. Co ważne autorka była wtedy na miejscu i opisała to niezwykłe doświadczenie oraz jego następstwa.

Jest też o kontekście politycznym i historycznym, bez którego trudno zrozumieć jakiekolwiek miejsce a Nepal wciśnięty między Chiny i Indie, dwa mocarstwa, musi odczuwać ich wpływ.

„Tam” to również, a może przede wszystkim opowieść o Nepalczykach, ich radzeniu sobie z życiem w trudnych warunkach i w biednym kraju, o tym jak turystyka z jednej strony jest zbawieniem a z drugiej utrapieniem a rozwój gospodarczy ciągnie za sobą degradację środowiska.

Nie zabraknie oczywiście opowieści o górach, o tym, jaka jest ich magia i co ciągnie w nie wielu rożnych ludzi, takich, którzy porzucają swoje dotychczasowe życie i szukają nowego w Himlajach, w Buddyzmie i w górskiej ciszy.

Niewielka ale ciekawa książka, która podsyca zainteresowanie Nepalem, górami, Azją oraz daje sporo przemyśleń na temat nieprzewidywalności życia.

Krótka, ale treściwa opowieść o Nepalu, kraju, który świat odkrył stosunkowo niedawno, wraz z popularyzacją wspinaczki wysokogórskiej i odkryciem możliwości Sherpów, bez których słynne ekspedycje spełzłyby na niczym.

Natasza Goerke opisuje Nepal z jednej strony bardzo osobiście, bo to miejsce, które stało się jej drugim domem, z drugiej strony jest dobrą reporterką i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    395
  • Przeczytane
    301
  • Posiadam
    68
  • 2018
    11
  • Teraz czytam
    11
  • Reportaż
    10
  • 2019
    7
  • 2021
    6
  • Ulubione
    6
  • Literatura faktu
    5

Cytaty

Więcej
Natasza Goerke Tam Zobacz więcej
Natasza Goerke Tam Zobacz więcej
Natasza Goerke Tam Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także