Opór kulturowy- między teorią a praktykami społecznymi

Okładka książki Opór kulturowy- między teorią a praktykami społecznymi
Jacek Drozda Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe KATEDRA nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
464 str. 7 godz. 44 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe KATEDRA
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
464
Czas czytania
7 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363434427
Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Postfutbol. Antropologia piłki nożnej Mariusz Czubaj, Jacek Drozda, Jakub Myszkorowski
Ocena 6,6
Postfutbol. An... Mariusz Czubaj, Jac...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
243
226

Na półkach: , ,

Po pierwsze, wreszcie znalazłam kogoś, kto pisze bardzo podobnie do mnie (długie zdania, chybotliwe konstrukcje gramatyczne, niekończące się akapity) i wiem już, jakie to męczące dla czytelnika. Obiecuję poprawę.

Po drugie, jestem pod wrażeniem erudycji autora. Z łatwością przesuwa się pomiędzy teoriami związanymi z kategorią oporu (i generalnie marksizmem) oraz faktami społecznymi i kulturowymi, które je ilustrują. W tym miejscu uwaga, że to książka dla zaawansowanych i jeśli nie wiesz, kim jest Gramsci, nie ma sensu zaczynać lektury. Minimalne zaplecze jest tu konieczne.

Po trzecie, to ten typ książki, który lubię najbardziej, czyli taki, który zostawia mnie z listą kolejnych lektur. Bibliografia jest imponująca, a i tak mam wrażenie, że autor mocno się ograniczał, żeby nie spełznąć na manowce dygresji.

Po czwarte, jest to książka bardzo ważna i potrzebna w kontekście rozwoju polskiego kulturoznawstwa i powinna stanowić pozycję obowiązkową dla studentów (chociaż może nie pierwszego roku), ponieważ dokładnie naświetla historię krytyki kulturowej, jej podstawowe założenia i cele. Udawanie, że cultural studies nie jest nauką o konkretnym politycznym nastawieniu to coś pomiędzy głupotą a hipokryzją i nie wypada korzystnie dla samej dziedziny. Drozda łopatologicznie wręcz wykłada, czym jest (albo powinno być) kulturoznawstwo i jakie pełni funkcje społeczno-polityczne, a jeśli ktoś nie może sobie z tym poradzić, może wybrał zły kierunek i pora się przekwalifikować. Ta pozycja rysuje konkretne perspektywy rozwoju i chociażby dlatego mam dla niej wiele szacunku.

Po pierwsze, wreszcie znalazłam kogoś, kto pisze bardzo podobnie do mnie (długie zdania, chybotliwe konstrukcje gramatyczne, niekończące się akapity) i wiem już, jakie to męczące dla czytelnika. Obiecuję poprawę.

Po drugie, jestem pod wrażeniem erudycji autora. Z łatwością przesuwa się pomiędzy teoriami związanymi z kategorią oporu (i generalnie marksizmem) oraz faktami...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    2
  • Naukowe i popularnonaukowe
    1
  • Akademia
    1
  • Książki, z którymi pracuję
    1
  • Książka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Opór kulturowy- między teorią a praktykami społecznymi


Podobne książki

Przeczytaj także