rozwiń zwiń

Maszyna wieczności

Okładka książki Maszyna wieczności
Johannes FiebagPeter Fiebag Wydawnictwo: Amber popularnonaukowa
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Amber
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Język:
polski
ISBN:
8372452245
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
169
22

Na półkach:

Autorzy bracia Fiebakowie stawiają odważną i jednocześnie fascynującą hipotezę, iż naród izraelski a właściwie kilka koczowniczych plemion po wyjściu z Egiptu i tułaczce na pustyni nie było karmionych przez Boga Jahwe chlebem który co rano spadał z nieba lecz produktem wytworzonym w procesie hodowli alg. Kapłani na czele z Mojżeszem posiadali urządzenie techniczne, które w trakcie postoju plemion było umieszczane w namiocie zgromadzeń, pracowało przez 6 dni w tygodniu a w dniu 7 było wyłączane i czyszczone ( w dniu tym izraelici obchodzili szabat). Autorzy skrupulatnie krok po kroku starają się dowieść słuszności swoich tez opierając się na bogatej literaturze w tym tekstach zarówno Tory jak i Talmudu czy Zoharu. Zastanawiają się co stało się z hipotetyczną maszyną do produkcji manny po osiedleniu się Izraelitów w ziemi obiecanej. Analizując święte teksty dochodzą do fascynującej tezy iż maszyna została częściowo zdemontowana i umieszczona w arce przymierza, która spoczęła w świątyni Salomona. Z racji tego, iż maszyna do produkcji manny (a właściwie wysokobiałkowego produktu tzw chlorelli) była zasilana małym reaktorem atomowym była bardzo niebezpiecznym i promieniotwórczym urządzeniem, które pomimo częściowego zdemontowania i przechowywania w złotej skrzyni (złoto miało za zadanie izolować materiał promieniotwórczy) nadal było groźne dla ludzi. Stąd jak twierdzą autorzy niezwykłe właściwości arki która potrafiła zabić kapłanów którzy w sposób nieumiejętny obchodzili się z urządzeniem ( co miało miejsce w przypadku dwóch synów Arona brata Mojżesza). Stąd też specjalne stroje rytualne, które kapłani musieli nakładać podczas posługi w przybytku Pana, które to zasłaniały najbardziej narażone części ciała takie jak klatka piersiowa (płuca) oraz genitalia. Dobrym przykładem jest tutaj historia odbicia podczas walki z Izraelitami arki przymierza przez Filistynów. Jak jest napisane w Biblii odesłali oni szybko zdobycz wojenną na wozie zaprzęgniętym w muły gdyż każdy kto zbliżył się do arki umierał. Na jego ciele pojawiały się bąble wypadały włosy i paznokcie ( typowe objawy choroby popromiennej). Autorzy nie kończą na tym swoich rozważań. Zastanawiają się co stało się z Arką Przymierza i jej zawartością po zburzeniu drugiej świątyni Jerozolimskiej gdyż wtedy właśnie znika ona z kart starego testamentu. Autorzy wyruszają śladami średniowiecznych legend o Parsifalu i świętym graalu, które łączą się z tajemniczym zakonem templariuszy i wiodą autorów do różnych miejsc gdzie może znajdować się lub znajdowała się arka bądź jej szczątki. Od Francji przez Anglię Szkocję po Etiopię a nawet Oak Island. Jak zwykle bracia pokazali swój kunszt pisarski. Skrupulatnie krok po kroku analizują różne możliwości opierając się na bogatej literaturze zarówno hebrajskiej jak i średniowiecznej a także posiłkując się opiniami ekspertów egiptologów, lingwistów i kulturoznawców. Polecam gorąco fantastyczna przygoda.

Autorzy bracia Fiebakowie stawiają odważną i jednocześnie fascynującą hipotezę, iż naród izraelski a właściwie kilka koczowniczych plemion po wyjściu z Egiptu i tułaczce na pustyni nie było karmionych przez Boga Jahwe chlebem który co rano spadał z nieba lecz produktem wytworzonym w procesie hodowli alg. Kapłani na czele z Mojżeszem posiadali urządzenie techniczne, które w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    14
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    2
  • 2015 Przeczytane
    1
  • Ocenione 6 - 7 Dobre
    1
  • Popularnonaukowa. Fakt.
    1
  • Teraz czytam
    1
  • [Amber][Księgi tajemnic]
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Maszyna wieczności


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne