Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności

Okładka książki Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności
Lech M. Nijakowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
440 str. 7 godz. 20 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
2018-10-09
Data 1. wyd. pol.:
2018-10-09
Liczba stron:
440
Czas czytania
7 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324410125
Tagi:
socjologia i społeczeństwo historia opracowanie
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 825 (2) / 2024 Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Ivan Davydenko, Wojciech Engelking, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Katarzyna Kasia, Karol Kleczka, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Anna Mateja, Lech M. Nijakowski, Janusz Poniewierski, Katarzyna Prot-Klinger, Ishbel Szatrawska, Ola Szmida, Joanna Tokarska-Bakir, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Bogdan de Barbaro
Ocena 6,7
Znak nr 825 (2... Michał Cichy, Diana...
Okładka książki Oprogramowanie rzeczywistości społecznej Maciej Gdula, Lech M. Nijakowski
Ocena 6,0
Oprogramowanie... Maciej Gdula, Lech ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
456
249

Na półkach: ,

Lech. M. Nijakowski „Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności”

Mam kilka ulubionych wydawnictw, które co jakiś czas przeglądam by znaleźć fajne perełki.Jednym z nich jest nasze polskie Iskry. To właśnie od nich zdarza mi się nabyć fajne książki. Wydawnictwo Iskry, również taką wydało, a że temat wydawał się ciekawy, pełna ciekawości wzięłam się za lekturę „Ludobójstwa”

Od razu zaznaczam że mimo, że ma to formę stricte podręcznika, który omawia zagadnienia tematu ludobójstwa na przestrzeni dziejów, to jego forma i styl pisania może przypaść nawet postronnemu czytelnikowi, mało obeznanemu w tych tematach. Skrupulatność Nijakowskiego jest godna podziwu, gdyż 9 rozdziałów to w pigułce historia tego niełatwego tematu.

Dużo faktów i dużo wiedzy która nie narzuca się nachalnie, ale umiejętnie dawkowana będzie dla czytelnika absolutnym atutem. Każdy rozdział pokazuje mnogość zagadnień, z którymi czytelnik się mierzy, a także szerokie implikacje gdy zaczynamy zagłębiać się w ten temat. Autor w kolejnych rozdziałach oprowadza nas po historii największych i najkrwawszych czystkach etnicznych, a także polemikę co do mniej znanych – czy faktycznie można je klasyfikować jako ludobójstwo. Opatrzone zdjęciami, stosownymi komentarzami. Nie mogę jej nazwać łatwą lekturą, chociaż ja uważam że mam chyba twardą skórę bo tematyka wojenna, o obozach zagłady to u mnie priorytet i jedna z moich ulubionych, gdy wybieram nowe książki. Mnogość materiału którego użył Nijakowski robi wrażenie.

To dobra lektura i z pewnością zachęci tych, którzy chcą zainteresować się konkretnymi wojnami i konfliktami (jak choćby o konflikcie Hutu i Tutsi) i znaleźć więcej informacji. Polecam. 8/10

Lech. M. Nijakowski „Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności”

Mam kilka ulubionych wydawnictw, które co jakiś czas przeglądam by znaleźć fajne perełki.Jednym z nich jest nasze polskie Iskry. To właśnie od nich zdarza mi się nabyć fajne książki. Wydawnictwo Iskry, również taką wydało, a że temat wydawał się ciekawy, pełna ciekawości wzięłam się za...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    116
  • Przeczytane
    43
  • Posiadam
    20
  • Teraz czytam
    6
  • 2020
    2
  • Historia
    2
  • E-book
    2
  • 2020
    2
  • Własne
    1
  • Kryminalistyka, tortury, zabójstwa etc.
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności


Podobne książki

Przeczytaj także