Świat po apokalipsie

Scholar
postapo koniec świata
publicystyka literacka, eseje
postapo koniec świata

Nie wiem czy ocenianie w skali dobra, rewelacyjna ... takiej książki ma sens. Jest to po prostu przydatne dzieło zarówno dla socjologów, literatów jak i fanów Postapo. Można w niej, w zależności od tego czego szukamy, znaleźć i ciekawe propozycje do poczytania, listę filmów kina klasy B oraz analizę zakamarków społeczności jaką tworzy człowiek lub do jakiej dąży.

Takiej książki mi brakowało. Wyczerpująca, przystępnym językiem napisana analiza tekstów kultury popularnej to na polskim rynku rzadkość. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.

Kultura popularna stała się dziś zbiorową „świadomością” i „podświadomością” społeczną: ludzie myślą o sobie, posiłkując się jej dziełami. Popularne utwory mogą nam wiele powiedzieć o nowoczesnym...

Ciekawa książka dla tych, którzy nie tylko lubią post-apokalipsę, ale chcieliby też zrozumieć przyczyny, dla których jest to tak popularny temat w tekstach kultury. Rozdziały dotyczą takich kwestii jak: alkohol w świecie postapo, teologia bomby atomowej, relacje ze zwierzętami po apokalipsie, seksualność, rola kobiet oraz organizacja społeczna po końcu świata. Jest to...

Świetna. Polecam

• Literaturoznawstwo
  • Popularnonaukowe
  • 2019
  • WIEK XXI
  • Naukowe, popularnonaukowe i pseudonaukowe
  • Ciekawostkowo
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Świat po apokalipsie