Emisja

Okładka książki Emisja Michelle Miller
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Emisja
Michelle Miller Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
456 str. 7 godz. 36 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Seria:
Gorzka Czekolada
Tytuł oryginału:
The Underwriting
Wydawnictwo:
Media Rodzina
Data wydania:
2017-03-15
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-15
Liczba stron:
456
Czas czytania
7 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380083097
Tłumacz:
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Tagi:
celebryci powieść sensacyjna rywalizacja Wall Street zemsta
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Money, money, money



28 1 62

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
64 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1855
1507

Na półkach: , , ,

Thriller finansowy, ale najciekawszy w książce portret czołowych reprezentantów pokolenia millenialsów: finansistów z Wall Street, i biznesmenów z Doliny Krzemowej. To pracoholicy, często seksoholicy, egoiści, hedoniści, a przede wszystkim typy narcystyczne. Chcą jak najszybciej zdobyć fortunę: to da im szczęście. Dosyć przerażający obraz pokolenia, które niedługo będzie rządzić światem.

Książka reklamowana jako thriller finansowy opowiada historię wejścia na giełdę portalu randkowego Hook, przy okazji mamy wątek kryminalny, ale dla mnie to bardziej literatura popularna. A najważniejszy tam zjadliwy portret niezwykle wpływowych środowisk amerykańskich: finansistów z Wall Street i przedsiębiorców z Doliny Krzemowej, to ludzie około trzydziestki, pracoholicy, ich głównym celem zarobienie dużych pieniędzy: stanie się szybko milionerem, w tym celu robią karierę, wchodzą w związki, temu podporządkowują całe swoje życie. A przede wszystkim to narcyzi z wielkim ego. To obrazek nie tylko amerykański, podobnych ludzi portretuje np. Piotr C. w 'Brudzie', ale w USA wszystko jakby bardziej intensywne.

Weźmy jedną z głównych bohaterek, Tarę, pracownicę korporacji, pracującą jak koń (raczej jak szkapa), która: „robiła wszystko jak trzeba: pracowała, ćwiczyła każdego ranka, punktualnie zjawiała się w biurze i nigdy nie wychodziła pierwsza. Unikała glutenu, ograniczyła spożycie produktów mlecznych i nie jadała po dwudziestej pierwszej. Dzwoniła do rodziców raz w tygodniu i odkładała na emeryturę. Pilingowała skórę, niezbyt często, wycinała skórki, nie za głęboko. Depilowała bikini, ale nie całkowicie. (...) Dlaczego zatem nadal czuła się niespełniona? Jakiego poradnika nie przeczytała?” Oto jej gadżety: „Sięgnęła po blackBerry ładujące się obok iPhone’a ładującego się obok iPoda ładującego się obok wibratora.”

A jej przełożona, która osiągnęła sukces chwali Tarę, i radzi: „Nigdy nie przestawaj nad sobą pracować (…) Zawsze możesz bardziej przykładać się do obowiązków, przyśpieszyć tempo, stać się kimś więcej. Nie istnieje pojęcie nadmiernej dyscypliny.” I dalej: „Nie wychodź za mąż przed trzydziestym piątym rokiem życia, ale kiedy skończysz trzydziestkę, zamroź jajeczka, żeby cię to nie rozpraszało.” Straszne...

Nie dziwi więc, że nasza bohaterka regularnie zażywa antydepresanty, aby nie być zbyt uczuciową i nie stracić kontroli w każdej sytuacji. Z tego powodu jej życie uczuciowe leży w gruzach, a gdy trafia się okazja na prawdziwy związek, to boi się spontaniczności i zwiewa.

Są jeszcze inne osoby, typy przerysowane, prawie satyryczne (Frank: dyrektor finansowy Hooka, Amanda polująca na facetów), ale i takie osoby się zdarzają w rzeczywistości. Z drugiej strony tacy ludzie popychają świat do przodu, tworzą nowe spółki, dają nam nowe technologie, tworzą Iphony, Google, Facebooki itp. Niedługo to pokolenie narcyzów obejmie władzę nad światem (już zaczyna: Trump), ale widziani z bliska przerażają.

Książka ma swoje słabości, jest przegadana, wątek kryminalny wygląda na doczepiony na siłę i mało wiarygodny. Poza tym rzecz cała kończy się nieoczekiwanie, jakby w połowie i masa wątków jest niezamkniętych (i tak lepsze to niż happy end). Niemniej czyta się to dobrze, a portret pokolenia millenialsów świetny.

Thriller finansowy, ale najciekawszy w książce portret czołowych reprezentantów pokolenia millenialsów: finansistów z Wall Street, i biznesmenów z Doliny Krzemowej. To pracoholicy, często seksoholicy, egoiści, hedoniści, a przede wszystkim typy narcystyczne. Chcą jak najszybciej zdobyć fortunę: to da im szczęście. Dosyć przerażający obraz pokolenia, które niedługo będzie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    157
  • Przeczytane
    75
  • Posiadam
    25
  • 2019
    4
  • 2022
    2
  • Literatura amerykańska
    2
  • 2017 :: Zdobyte
    1
  • W mojej biblioteczce
    1
  • SERIE - DO PRZECZYTANIA
    1
  • ♥ Dobre okładki ♥
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Emisja


Podobne książki

Przeczytaj także