Dom ojca

Okładka książki Dom ojca
Justo Navarro Wydawnictwo: Muza literatura piękna
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
La casa del padre
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2008-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7495-463-1
Tłumacz:
Katarzyna Górna
Tagi:
Hiszpania dyktatura wojna
Średnia ocen

                5,1 5,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,1 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2446
2372

Na półkach:

UWAGA! Polecam szczególnie miłośnikom Hemingwaya „Komu bije dzwon”

Justo Navarro (ur. 1953) - hiszpański poeta, spróbował zostać pisarzem i wydał omawianą książkę pod tytułem "La casa del padre", wygrywając Premio Andalucia de la Critica. Na LC ta książka,po 10 latach od wydania, doczekała się jednej opinii: 4,77 (13 ocen i 1 opinia).

Oczarowany lekturą staram się zrozumieć brak szerszego zainteresowania, bo książka niewątpliwie dobrze napisana i ciekawa, polskie wydawnictwo WWL MUZA PL z osiągnięciami, a tu taki klops. I znowu w mojej rozterce pomocny jest Jarosław Czechowicz, który swoją recenzję kończy tak:
http://krytycznymokiem.blogspot.com/2008/08/dom-ojca-justo-navarro.html

„.....Navarro napisał powieść, która niepokoi i fascynuje. To kolejny przykład na to, że spalona słońcem Hiszpania ukrywa ciemne sekrety w duszach tych, którzy mają odwagę o nich pisać..."

Usatysfakcjonowany zgodnością odczuć, mogę teraz spokojnie przytoczyć wcześniejsze fragmenty recenzji Czechowicza. Wspomina (jak ja) „Komu bije dzwon”, a następnie przestrzega:

„....Niech nie zniechęci nikogo pozorna statyczność i oschłość pierwszych kilkudziesięciu stron powieści. Niech nie razi zawiła składnia i irytujące powtórzenia. Prawdziwa opowieść zacznie się w momencie, w którym bohater zostanie wysłany przez matkę do Granady, a tam zamieszka u stryja – upiora, chodzącej obojętności i surowości. Już od pierwszych stron da się zauważyć to, w czym Navarro okazuje się mistrzem. Jest to bowiem umiejętność wieloaspektowego opisu postaci. Konstrukcja powieści opiera się bowiem na charakterach, ich różnorodności, niejasności i nieprzewidywalności. Kiedy wydaje się już, że opisani przez autora bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, dojść można do wniosku, iż chwilami mamy do czynienia z paradą zjawiskowych cieni, które wciągają nas w tajemniczą grę na granicy życia i śmierci..."

Następnie clou:
".....Navarro napisał powieść przede wszystkim o przekleństwie pamięci...."

I refleksja:
"...Nie można jednak szybko o tej książce zapomnieć..."

To co ja, skromny emerytowany inżynier, mam powiedzieć? A tyle: proszę przeczytać szybko całą recenzję Czechowicza, a następnie książkę. Naprawdę warto!! 8/10

UWAGA! Polecam szczególnie miłośnikom Hemingwaya „Komu bije dzwon”

Justo Navarro (ur. 1953) - hiszpański poeta, spróbował zostać pisarzem i wydał omawianą książkę pod tytułem "La casa del padre", wygrywając Premio Andalucia de la Critica. Na LC ta książka,po 10 latach od wydania, doczekała się jednej opinii: 4,77 (13 ocen i 1...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    32
  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    9
  • Hiszpania
    2
  • 2009
    1
  • Książkowe wyzwanie 2018
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Moje własne
    1
  • Kraków góra
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dom ojca


Podobne książki

Przeczytaj także