rozwiń zwiń

Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.

Okładka książki Cena nierówności. W jaki sposób dzisiejsze podziały społeczne zagrażają naszej przyszłości.
Joseph E. Stiglitz Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biznes, finanse
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2015-11-27
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-27
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364682803
Tłumacz:
Robert Mitoraj
Tagi:
ekonomia polityka kryzys globalizacja
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Błąd pomiaru. Dlaczego PKB nie wystarcza. Jean-Paul Fitoussi, Amartya Kumar Sen, Joseph E. Stiglitz
Ocena 1,0
Błąd pomiaru. ... Jean-Paul Fitoussi,...
Okładka książki Na Krawędzi: Opowieści o Kryzysie Niall Ferguson, Joseph E. Stiglitz, praca zbiorowa
Ocena 6,6
Na Krawędzi: O... Niall Ferguson, Jos...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
61 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
16
4

Na półkach:

W kwestii problemu nierówności książka wnosi niewiele, a sam autor - pomimo słusznych intencji i trafnie stawianej diagnozy - zdaje się nie być najlepszym pisarzem pozycji popularnonaukowych. Pomimo współdzielenia licznych poglądów, nieco boli czytanie populistycznych frazesów i rzucanych raz po raz tych samych chwytliwych haseł przez taki autorytet w dziedzinie ekonomii.
Dla osób niezaznajomionych z tematem nierównej dystrybucji dochodów książka może oczywiście rzucić na niego nieco światła, jednak nie uczyni tego w sposób kompletny, jak choćby "Kapitał w XXI wieku" Piketty'ego.

Największym mankamentem jest jednak samo jej wydanie i tu Wydawnictwo Krytyki Politycznej (poza całkiem niezłą oprawą) popełniło kilka niewybaczalnych błędów. Po pierwsze korekta - seria ekonomiczna przyzwyczaiła już do wielu zaniedbań w tym obszarze, jednak w tej pozycji liczba błędów wszelkiej maści (językowe, ortograficzne, interpunkcyjne itd.) bije chyba wszelkie rekordy. Po drugie umieszczenie przypisów na końcu książki to sprawienie prawdziwej udręki czytelnikowi, który musi czytać ją albo z palcem w środku, bądź też dwiema zakładkami. Po trzecie brak wykazu literatury na końcu to duże utrudnienie do dalszej pracy z książką po jej przeczytaniu.

Mimo niskiej oceny na którą składają się powyższe aspekty należy podkreślić, że niesie ona wartościowy przekaz i można z niej wyciągnąć sporo ciekawych argumentów. Z przykrością trzeba jednak stwierdzić, że suma jej wad przyćmiewa nieco ten fakt i może zrazić już na jej początku zarówno czytelnika dobrze zaznajomionego z tematem (myślę, że to w szczególności), jak i osobę, która po raz pierwszy sięga po literaturę o nierównościach dochodowych (tu warto o lepszy wybór, aby nie zrazić się do tego ciekawego i ważnego obszaru nauk społecznych).

W kwestii problemu nierówności książka wnosi niewiele, a sam autor - pomimo słusznych intencji i trafnie stawianej diagnozy - zdaje się nie być najlepszym pisarzem pozycji popularnonaukowych. Pomimo współdzielenia licznych poglądów, nieco boli czytanie populistycznych frazesów i rzucanych raz po raz tych samych chwytliwych haseł przez taki autorytet w dziedzinie ekonomii....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    290
  • Przeczytane
    71
  • Posiadam
    15
  • Ekonomia
    10
  • Teraz czytam
    6
  • Ulubione
    3
  • Literatura faktu
    3
  • ZAKUPY
    1
  • Ekonomia_psycho-socjologia_2
    1
  • Do kupienia
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także