Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy

David S. Landes Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Wealth and Poverty of Nations
2015-04-14
2005-01-01
Hanna Jankowska
Muza
ekonomia historia polityka przedsiębiorczość
The Wealth and Poverty of Nations
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2015-04-14
Hanna Jankowska
ekonomia historia polityka przedsiębiorczość

Książka jest opracowaniem godnym podziwu. Dokładność w przedstawianiu faktów połączą z luźna dość stylem. Nie wiem jak ale autorowi się to udało. Polecam!!!

Chociaż autor przedstawia historię ekonomi z punktu Wielkiej Brytanii to jest to pozycja warta uwagi. Pomaga w zrozumieniu nie tylko zasad gospodarczych, ale też politycznych. Bardzo ciekawa forma przedstawienia historii ludzkości. Dla mnie miłośniczki historii, niniejsza publikacja okazała się bardzo ważna.

Pozycja obowiązkowa dla tych co chcą się wzbogacić a nie wiedzą jak. Dobrze pokazuje na liczonych przykładach, że aby być bogatym to należy pracować( większość krajów), być oszczędnym ( większość krajów) inwestować w siebie( Korea, Japonia, Niemcy itp) nie być rozrzutnym ( Japonia, Niemcy Korea) chronić swój rynek( Korea , Japonia Niemcy itp). Żadnego gadania jak to mają w...

Chociaż opowiadana historia przedstawiona jest z perspektywy podupadającego imperium, zmieszanej z zegarowym fetyszem, to w większość przedstawia interesujące analizy, nieco wykraczające poza powszechną wiedzę.

"Żyj po to by pracować, a szczęście uzyskiwać jako produkt uboczny".

Dlaczego jedne narody się bogacą, a inne toną w długach? Napisano na ten temat setki, jeśli nie tysiące prac. Nad przyczynami dysproporcji dywagowali czołowi ekonomiści świata. Dokonywano masy eksperymentów na żywej tkance z rewolucją październikową na czele. Odpowiedzi jak nie było, tak nie ma.

Autor...

Książka „Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy” napisana jest dość przystępnym językiem, gdyż autor, David Landes, przede wszystkim był historykiem, a dopiero potem ekonomistą. Jego praca przybiera zatem bardziej historyczny charakter, aczkolwiek pojęć z zakresu ekonomii również tutaj nie brakuje. Celem, który autor sobie postawił, było...

Po przeczytaniu tej książki wyobraziłem sobie jak ciekawszą i wartościowszą byłaby moja edukacja szkolna, gdyby absolutnie wszystkie obowiązkowe lektury zamienić na tą jedną książkę. Jest to - jak na razie - najlepsza pozycja niebeletrystyczna jaką czytałem. Obszerna panorama dziejów cywilizacji zamiast suchych faktów historycznych i rodowodów królów skupia się na...

Rewelacyjna książka napisana przez naukowca nie ulegającego politycznej poprawności.

Najlepsza "ogólna" książka o historii jaką znam. Tłumaczy procesy rozwoju, stagnacji i upadku krajów/społeczeństw. Czyta się wartko, nie ma wodolejstwa. Jeśli chcesz przeczytać tylko jedną książkę historyczną - bierz tę.

David Landes poświęcił wiele czasu i wysiłku by zaprezentować publiczności tę historyczną analizę rynku. Zrobił tak niebotyczny research, że same przypisy to chyba 1/5 tej książki...

A jednak parafrazując słowa znanej piosenki:
"dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień".
Przez co wiele rzeczy które tak sumiennie opisał historyk, z perspektywy czasu zaliczyć można jedynie...

Dyskusje

• Ekonomia
  • Historia
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • Nauki społeczne
więcej mniej

David S. Landes Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy Zobacz więcej