The Gunslinger

Stephen King Wydawnictwo: Plume Cykl: Mroczna Wieża (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Plume
mroczna wieża Roland dark tower stephen king rewolwerowiec
Mroczna Wieża (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
mroczna wieża Roland dark tower stephen king rewolwerowiec

Książkę czyta się bardzo płynnie jednakże przeczytałem 300 stron i dość mało się dowiedziałem o tym świecie okej jest wysoka niska mowa jest ka ? Które ma wiele znaczeń jest mowa o różnych światach bardzo dużo wątków liźniętych ale w ogóle nie rozwiniętych mam nadzieję że w następnych tomach będzie to wszystko sumiennie pokontynuowane jednakże opowieść ma swój bardzo...

Książka od której się to wszystko zaczęło - przynajmniej u mnie. Była to moja pierwsza styczność z Kingiem w formie książki, dlatego pomimo szybkiego wkręcenia się w fabułę, trochę odpychały mnie opisy na kilka-kilkanaście stron. Mimo wszystko warta polecenia dla każdego fana Fantasy/Westernu/Thrillerów - a w szczególności dla fanów Kinga!

Haotyczna ale wciągająca historia. Siostrzyczki z elori najlepsza część książki;)

Dostałam tę książkę od koleżanki na święta w gimnazjum. Byłam naprawdę podekscytowana, ponieważ była to moja pierwsza książka króla horroru. Niestety styl pana Kinga kompletnie mi nie podpasował. Historia była zbyt.. ZBYT.
Nie mogłam przez nią przebrnąć, aczkolwiek przeczytałam ją całą.
Mam nadzieję, że inne tytuły okażą się jednak lepsze i zmienię zdanie na temat króla...

Genialna powieść. King w najlepszym wydaniu!

Na półkach: , , , ,

Po latach postanowiłam odświeżyć sobie sagę o rewolwerowcu i Mrocznej Wieży.
"Roland" to dopiero początek całej wyprawy poprzez światy równoległe.
Pamiętam, że czytając cykl o rewolwerowcu kiedyś dziwiłam się, że King Król Horroru umie całkiem zgrabnie opowiadać fantasy/postapokalipsę.
Cóż, obecnie Kinga znam z wielu, wielu książek i opowiadań i nadal potwierdzam, że cała...

Autor napisał słabą książkę, a na koniec tłumaczy czytelnikowi, że to tak tylko, na początek. Dzieło, które tworzy, będzie znacznie lepsze!

Mocny, oryginalny i surrealistyczny bełkot, który w pełni zrozumieją nieliczni popaprańcy (żeby nie było - z mojej strony to same superlatywy).
Nie wiem czy to tylko w tłumaczeniu wydawnictwa Albatros, ale sporo zwrotów zdaje się nie mieć sensu jeśli nie domyślimy się jak mogły brzmieć po angielsku.

Oceniam dopiero po przeczytaniu całej sagi. Trochę chaotyczna, widać że autor eksperymentował z chronologią wydarzeń. Bardzo nietypowy świat ni to fantasy ni to postapo, na razie skąpo opisany ale wzbudza ciekawość i zachęca do poznania jego tajemnic. Główny bohater mnie i jego motywacja jest dla mnie niezrozumiała i trochę irytują mnie jego podejmowanie decyzji na zasadzie...

Przecież tego nie da się czytać

10 678
    4 280