Czarnoksiężnik i kryształ

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The Dark Tower IV: Wizard and Glass
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-09-23
Krzysztof Sokołowski
Mroczna Wieża

Marna historia miłosna, która wywołuje jedynie zażenowanie i znużenie.

W końcu mamy rozwiązanie z finału trzeciego tomu, chwilę idziemy do przodu i autor robi nam "małą" retrospekcję czasów kiedy to świat jeszcze nie poszedł naprzód. Nareszcie dowiadujemy się co tak naprawdę wydarzyło się w młodości i co kształtowało Rolanda.

Moja ulubiona seria
4/7
Najwyższa ocena

Na półkach: , , , ,

Po krótkiej przerwie wróciłem do cyklu. Przerwa była niezbędna, żeby trochę ochłonąć, nie wpaść w rutynę i mieć świeże spojrzenie.
„Powrót do przeszłości”.
Plusy:
- wielowątkowa narracja nadaje niepowtarzalny kształt i charakter powieści Kinga;
- miłość, namiętność, intrygi, spiski, nienawiść, trochę humoru i tragedii;
- Roland, Eddie, Susannah i Ej kontynuują podróż i...

Najlepsza część całej serii ukazująca wspaniałą, poruszającą historię naszego brzydkiego rewolwerowca.

Ciężkie fantasy ale spoko

Połączenie różnych światów na wielu płaszczyznach, wyobraźnia niesamowita. Ten King to jednak gość.

Rewelacyjna kontynuacja powieści. Fantastycznie opisane Love Story głównego bohatera i wspomnienia z czasów młodości . Na ten moment najlepszy z tomów przeczytanych dotychczas. KAPITALNE!

Czarnoksiężnik i kryształ to takie połączenie akcji teraźniejszej cyklu toczącej się od pierwszego tomu oraz wydarzeń mających miejsce jeszcze przed pierwszym tomem. W liczącej ponad siedemset stron cegle dzieje się mnóstwo, a znani dotąd bohaterowie naprawdę mają co robić. Zaczyna się od pełnego napięcia pojedynku na zagadki z przeciwnikiem, którego czytelnik zna z...

Dla mnie jest to jak dotychczas najlepsza część sagi. Mocno pogrywa z uczuciami czytelnika, a historia o Susan jest genialna sama w sobie. Mroczna Wieża już mną owładnęła ;)

Dyskusje

5 233