Anioł zemsty

Okładka książki Anioł zemsty J.R. Ward
Okładka książki Anioł zemsty
J.R. Ward Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 7.1) horror
horror
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 7.1)
Lover Avenged
Videograf II
2011-05-05
2011-05-05
czanego sztyletu Ward bractwo Mordh

dalej sporo erotyki :) ale jest też akcja, starzy i nowi bohaterowie i bohaterki- polecam i zabieram się za ciąg dalszy

Szkoda że taki krótki był ten tom... Nowa bohaterka zyskała moją sympatię, bardzo kibicowałam głównym postaciom tej części. Miałam wrażenie że po raz pierwszy wątek miłosny był dodatkiem do intrygi i akcji, która działa się przez większość tomu. Co nie zmienia faktu, że były to wątki połączone idealnie ze sobą, przez co czytało się bardzo dobrze. Cieszę się, że wróciła perspektywa głównej postaci z tomu pierwszego, czego się nie spodziewałam, bo myślałam, że perspektywy z poprzednich książek zostały zakończone, a tu miłe zaskoczenie. Od razu biorę następną, zapewne pójdzie mi równie szybko jak ten tom.

Fajna seria dla fanów wampirów i nie tylko :). Autorka wciąga w świat stworzonych przez nią bohaterów. Dobrze się czyta każdą książkę, szkoda tylko, że seria nie jest wydana do końca.

Ledwo skończyłam szósty tom cyklu „Bractwo Czarnego Sztyletu” od razu sięgnęłam po kolejny, bo uzależnia jak narkotyk. Bohaterem kolejnego tomu serii o tajnym bractwie wampirów jest Mordh – pół wampir, pół sympath, szara eminencja wampirzego podziemia, właściciel nocnego klubu. Szantażowany przez jedną z sympathek i zagrożony wygnaniem do kolonii socjopatów, znajduje ukojenie w związku z Ehleną – pielęgniarką o wampirzym pochodzeniu. Z powodu swej nieciekawej reputacji otrzymuje od niezadowolonej frakcji propozycję zabicia króla wampirów, Ghroma.

Mordh... A może Wielebny? A może jednak ścierwojad? W każdym razie jest to jedna z najmroczniejszych postaci uniwersum stworzonego przez J.R.Ward. Rozdarty między dwiema osobowościami ceniony przedstawiciel wampirzej arystokacji, ukochany brat Belli. A także właściciel nocnego klubu, morderca, handlarz prochami. Skrajnie niebezpieczna postać, którą przy zdrowych zmysłach trzymają silne leki. Ale jaki jest naprawdę Mordh? Okazuje się, że jak każdy, spragniony jest ciepłych uczuć. Które zresztą wzbudza w nim Ehlena. Jednak to nie jest jego jedyne zmartwienie. Jego tak mocno chroniona tajemnica okazuje się już nią nie być. Ktoś za wszelką cenę próbuje się go pozbyć.

Ehlena jest zubożałą arystokratką, która z oddaniem opiekuje się swoim chorym ojcem. Mordha poznaje w klinice, w której pracuje jako pielęgniarka. I jako jedyna nie czuje przed nim panicznego lęku. Wbrew samej sobie coraz bardziej zaczyna interesować się tajemniczym pacjentem.

Oprócz Mordha mamy tu również pozostałych, znanych już bohaterów. Śledzimy perypetie Johna oraz powrót zagubionej duszy na łono Bractwa. Każdy z nich jest szczególny, niepowtarzalny. A co mnie bardzo cieszy, każdy z nich rozwija się, zmienia.To nie są mdłe, bezbarwne postacie. Każda z nich tryska emocjami.

Ta część jak dla mnie ma optymistyczne przesłanie. W każdym z nas są pokłady dobra i zła i to zależy tylko od nas, z którego będziemy czerpać. Jak widać nie każdy typ spod ciemnej gwiazdy musi być zepsuty do szpiku kości.

Książka równie dobra jak pozostałe,chociaż mam wrażenie, że autorce powoli kończą się pomysły na fabułę. Ale nadal trzyma poziom. Intryga goni intrygę, płomienny romans, walka dobra ze złem. Czego można chcieć więcej. Chyba tylko tego, by ktoś przeniósł to na ekran. Polecam.

Wszystko fajnie, tylko kończy się w połowie akcji.

Wszystko fajnie, tylko kończy się w połowie akcji.

Sytuacja w domu bractwa, a także przyjaciół braci staje się coraz bardziej złożona i przeciwnicy są coraz silniejszy odkąd Laster zasila ich szeregi. Pomimo ciekawych wątków jakie się zaczęły w tej książce jest znaczniej mniej akcji i walki, którą tak bardzo kocham w tej serii.

Anioł Zemsty czyli tom 7.1 cyklu Bractwa Czarnego Sztyletu i jego trzej główni bohaterowie - Thor, Mordh i John...
Zacznijmy od naszego przesymaptycznego, lekko socjopatycznego, symphaty Mordha - otóż król podziemia trafiając do wampirzej kliniki natrafia na pielęgniarkę ze snów... Ehlena bo tak jej na imię jako jedyna z personelu nie boi się go... co wiąże się z tym że jej zachowanie wzbudza w Mordhie chęć jej bliższego poznania... tylko co na to powie Księżniczka...
Thor i John to kolejny element układanki - jeden bez drugiego się wyniszcza... jednak gdy po długim czasie nieobecności Thora ten wraca do życia Johna nic nie wydaje się już takim jakie było... czy coś się zmieni...
Poza tym Ghrom pomimo tego że jest królem wampirów postanawia nadal walczyć z Reduktorami - szczególnie po brutalnych atakach na glymerię... zaś przywódca Reduktorów, drugi po Omedze, Lasher - syn Zła nie ułatwia Ghromowi zadania... w szczególności że nie tylko Reduktorzy starają się strącić głowę Króla...

Jedna z najlepszych serii jakie czytałam. Mogę ją czytać dziesiątki razy i nigdy mi się nie nudzi. Każda historia naszych dzielnych braci i jak w tym przypadku ich przyjaciół, różni się od siebie. Każda część jest na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna.
Anioł zemsty to fantastyczna opowieść o dwojgu ludziach przy zostali ciężko doświadczeni przez los. Ten swoisty kopniak odcisnął się na ich osobowości i zachwiał ich samooceną.
Morth jest facetem ,który przewijał się przez wcześniejsze części, ale nigdy nie zwróciłam na niego szczególnej uwagi. Sprzedawał dragi i prowadził klub, który wpłynął negatywnie na jego ocenę. Dowiadujemy się jednak, że to honorowy mężczyzna o wielu tajemnicach, a czyny jakie popełniał były spowodowane chęcią przeżycia.
Polecam gorąco wszystkim, nie zawiedziecie się ;)
PS: Nadal jest gorąco ^^

Szybko się czyta, wciąga, trochę czytadło, dobrze rozbudowany pomysł świata wampirów i reduktorów oraz ich wojny.

Ta część wprowadza głębiej w świat innej nacji wampirów, socjopatów, i stanowi ciekawy element serii. Główny bohater przeżywa ciekawe (z mojego punktu widzenia) problemy, nie przeszkadza mu to jednak by się zakochać, a jak wiadomo - miłość pokona wszystko.

• Wampiry