Duma i uprzedzenie

Opinie [1 883]

Lubię wracać do tej książki gdy mam zły humor i czuję się samotna. Choć nie przepadam za tym gatunkiem, to Duma i uprzedzenie jest dla mnie fantastyczną rozrywką. Niezwykle ujmująca i ponadczasowa historia przedstawiająca miłość, obyczaje oraz finansowe realia dawnych czasów.

Zabawna historia, ale słaba literacko, muszę przyznać film przewyższa książkę kunsztem literackim o kilka stopni, wolę czytać niż oglądać filmy, ale nie w tym przypadku.

Błagam!
Naprawdę musisz czytać opinie?
Lepiej zabieraj się za Dumę i uprzedzenie!

Błagam!
Naprawdę musisz czytać opinie?
Lepiej zabieraj się za Dumę i uprzedzenie!

Zachęcona pozytywnymi opiniami, postanowiłam przeczytać tę powieść. Nie jest wprawdzie w moim guście. A co mi się w niej podobało to wątki komediowe. Niestety przez pozostałe powieści tej autorki nie potrafiłam przebrnąć. Nuda i jeszcze raz nuda!!!

Każdy przynajmniej raz słyszał o tytule książki ze zdjęcia!
Jeśli nie o samej książce, to na pewno o równie głośnej adaptacji filmowej.

Ukazuje ona życie angielskich wyższych sfer na przełomie XVIII i XIX wieku. Opisane postaci przez autorkę oraz ich cechy charakteru są także dobrze przemyślane, że brak tu logicznych dziur w fabule oraz zachowań budzących odczucie...

To niesamowite, że nawet teraz, 200 lat po napisaniu "Dumy i uprzedzenia", historia rodziny Bennetów wciąż zachwyca i urzeka swoich czytelników!
Powieść utrzymana w niezwykłym klimacie - choć początek nie należy do fascynująch, warto przemóc się przez kilka pierwszych, męczących rozdziałów i dać jej szansę.

Książka oczarowała mnie swoim klimatem - okazała się również...

Może to i staromodne romansidło, ale jak się czyta. Nie tylko dla pań. Ze zdziwieniem skonstatowałem, że podoba mi się. Potem przeczytałem coś jeszcze i okazuje się, że na jedno kopyto. Dalej nie zagłębiam się w jej twórczość ale to polecam.

"Duma i uprzedzenie" to książka autorstwa Jane Austen, o której chyba każdy słyszał. Historia doczekała się ekranizacji zarówno w formie filmu, jak i mini serialu.
Zawsze miałam z tyłu głowy, że chcę to przeczytać, ale jakoś tak nigdy nie było okazji 😂. Na szczęście na bookstagramie znalazłam maraton z Jane Austen, a opowieść o Elizabeth i panu Darcym była pierwszą...

Ponadczasowa!

Dyskusje