Anioły płakać będą

Ryszard Kłyś Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
1966-01-01

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Nie wiem od czego zacząć.? Chyba od tego, że po części jest to literatura wojny i okupacji, a mój chory mózg tę wielbi szczególnie. Poza tym to retrospekcje datowane na ten sam czas, co opowieść właściwa, historia o nurku, który nie był dzieckiem tylko kaczką, milion emocji, historii i tyle obrotów akcji, że bruce willis by się nie...

Książka taka sobie. Widać, że jest to literatura z dawnych czasów, z dużą ilością opisów, często za długich, zbyt obszernych.
Tematyka nawet ciekawa; historia życia lekarza, z bogatą przeszłością z czasów wojny i nieszczęśliwą miłością w tle.
Sposób pisania autora i opisy trochę mnie jednak zniechęciły i sprawiły, że część tekstu pomijałam. Może dlatego urok tej powieści...

więcej mniej