Jessica's Guide to Dating on the Dark Side

Okładka książki Jessica's Guide to Dating on the Dark Side Beth Fantaskey
Okładka książki Jessica's Guide to Dating on the Dark Side
Beth Fantaskey Wydawnictwo: Harcourt Cykl: Jessica (tom 1) fantasy, science fiction
Jessica (tom 1)

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nudna. Szkoda czasu.

Nudna. Szkoda czasu.

To taka typowa książka sprzed epoki. Przystojniak + szara myszka, akcja bez żadnego polotu i średnie zakończenie.

Książka całkiem lekka i przyjemna, nie chwyta jakoś szczególnie za serce. no i nie ma polskiej kontynuacji, ale poza tym całkiem "fajna". + dla wtajemniczonych ;D

Lekka, przyjemna, ciekawa

Lekka, przyjemna, ciekawa

Nieskomplikowana i ciekawa historia nastolatki; jej relacje ze szkolnymi kolegami i koleżankami oraz niespodziewane uczucie do niechcianego narzeczonego.
A o wampirach są tylko nieznaczne wzmianki, nieskomplikowana, przyjemnie się słucha, ale otrzymujemy mniej niż obiecuje nam opis.

Nieliczna z pozycji o wampirach, którą uwielbiam. W drugiej połowie książki miałam już lekko dość Jessic vel Anastazji, ale nadal mam ogromny sentyment do tej książki. Lucjusz to wynagradza ;). Polecam <3

Zacznę od tego, że sama książka "Przyrzeczeni" stanowi ciekawą i lekką pozycję na gorące dni. Przyjemnie się ją czyta, choć raczej nie zachwyca.

Jessica Packwood, a raczej Anastazja Dragomir jest pozornie zwykłą nastolatką, jednak z biegiem czasu odkrywamy, że jest rumuńską wampirzą księżniczką przyrzeczoną księciu Lucjuszowi Vandescu.

Podobał mi się pomysł, bo jest dość ciekawy. Styl pisania, bo jest naprawdę przyjemny. Autorce udało się mnie wciągnąć w historię. Listy Lucjusza do Wasyla były moim ulubionym elementem książki, bo bawiły mnie do łez. Sam Lucjusz był jednym z moich ulubionych bohaterów, bardzo go polubiłam.

Nie podobała mi się stanowczo zakompleksiona Jessica, a także jej rodzice mieszający się absolutnie we wszystko. W każdej dramatycznej sytuacji Anastazja wychodziła na głupiutką, a jej rodzice na wszechwiedzących bohaterów, ja osobiście bardzo nie lubię takich sytuacji w książce.

Ogólnie to fajna, ale szału nie ma.

Podobał mi się pomysł, bo jest...

Ale się CIESZĘ! W końcu po 6 miesiącach dotrwałam do końca tej książki. Była dla mnie tak przeciętna w sumie nudna... Akcja głównie działa się w szkole - w domu - w szkole - w domu. Nie jestem zwolenniczką takich miejsc akcji - dla mnie musi się coś dziać, ale naprawdę dziać, a nie dziać w myślach głównej bohaterki, która myśli tylko o głównym bohaterze, analizuje go i tak historia w sumie mija. Albo nie mój gatunek, albo jestem już za stara na takie delikatne, proste, młodzieżówki, albo wszystko na raz... Ale najważniejsze, że zaczęta książka jest dokończona i tylko to mnie satysfakcjonuje, bo lubię kończyć to co zaczęłam.
Moja ocena: 2/6 - 2 za postać Lucjusza :-)

Po raz kolejny nie podzielam zachwytów nad tak polecaną i dobrze ocenianą książką.
Nie miałam zbyt wielkich oczekiwań po opisie, bo choć tematykę wampirów całkiem lubię, to nie można odmówić jej tego, że w większości kojarzy się ze ,,Zmierzchem" i tego typu podobnymi tytułami. Ale opinie pozwoliły mi założyć, że jest to coś innego, że dorównuje tytułom, które uwielbiam, że wbrew pozorom ta książka jest naprawdę dobra i potrafi sprostać tematowi wampirów i romansu.
No nie, jednak nie.
Nie można jej odmówić, że czyta się szybko i posiada jakąś akcję, która trzyma w napięciu i skłania do przewracania kartek, ale najbardziej porywającą i ambitną lekturą bym jej nie nazwała. Bardzo chciałabym przeczytać romans z wampiryzmem w tle, który nie byłby błahy i taki... meh. Ten, co jest dużym plusem, nie jest typowo przesłodzony, nie ma tu zbędnych pieszczotliwych określeń, ciągłych pocałunków, dotyku. Jest dosyć ciekawa historia, której po prostu czegoś zabrakło.
Może trochę innych postaci? Bo ani Lucjusz, ani Anastazja aka Jessica mnie nie porwali, przy Lucjuszu miałam nawet wrażenie, czy nie miała to być jakaś parodia, która miała czytelnika rozśmieszyć i choć od połowy książki nabrał on charakteru, to zaczął mnie z kolei irytować swoją zmiennością, dziwnymi porywami i zwyczajnie wkurzającym zachowaniem.
A Anastazja? No cóż. Kolejna postać kobieca z książek, która była nijaka, niby miała charakter, ale była głupiutka, niby była taka inteligentna i mądra, a jednak ostatecznie ledwo potrafiła wydukać słówka inne niż "fajny".
Wątek romantyczny nie porwał mnie absolutnie, a kłopoty w "związku" dwójki bohaterów sprawiały, że miałam ochotę rozerwać ich na strzępy lub przynajmniej mocno potrząsnąć.
Zakończenie natomiast było absurdalne i dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Odniosłam wrażenie, że autorka na siłę chciała skończyć tę książkę, ale nie chciała sobie odmówić szczęśliwego zakończenia, które wcisnęła na szybko i bez większego pomysłu, przemyślenia.
Podsumowując, mamy dosyć dynamiczną akcję i ciekawy pomysł, średnich bohaterów, beznadziejny wątek romantyczny, tragiczne zakończenie oraz szybkość czytania.
Czy polecam? Nie wiem. To nie była zła książka, ale drugi raz bym jej nie przeczytała, nie odmieniła mojego życia, nie wprowadziła nic do niego, będzie jedną z tych, o których szybko zapomnę i najpewniej sprzedam. Aspiruje do bycia dobrą, ale jest co najwyżej przeciętna.

Książka nie należy do tych "wysokich lotów", ale ma coś w sobie, co sprawiło że przeczytałam ją w dwa dni.
Plusy:
+Lekka
+Zwarta, dość płynna akcja
+Zabawna (na długo zapamiętam teksty Lucjusza)
+Są wampiry!
Minusy:
-Wampir zachowuje się jak nastolatka(Lucjusz skojarzył mi się z główną bohaterką "Słodkich zmartwień")
-Wampiry trudno odróżnić od ludzi - za mało w nich bestii i wampirzych cech
-Ludzie wiedzą o wampirach i można o tym przeczytać w internecie(zabójstwo rodziców Lucjusza). Poza tym nie boją się ich, tylko z nimi walczą!

Książka była inna niż wszystkie o wampirach, które do tej pory czytałam. Ale czy inne musi być lepsze? Trzeba samemu przeczytać, żeby ocenić. Dla mnie to jednorazowa przygoda, bo za mało jest wampira w wampirze.

Plusy:
+Lekka
+Zwarta, dość płynna akcja
+Zabawna (na długo zapamiętam teksty Lucjusza)
+Są wampiry!
Minusy:
-Wampiry trudno odróżnić od ludzi - za mało w nich...