Co widział pies i inne przygody

Malcolm Gladwell Wydawnictwo: Znak Seria: Punkty Przełomowe nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
What the Dog Saw And Other Adventures
Rafał Śmietana
Znak
ciekawostki olśnienia sekrety sukces
What the Dog Saw And Other Adventures
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Rafał Śmietana
Punkty Przełomowe
ciekawostki olśnienia sekrety sukces

Pierwsza część książki bardzo nudna, natomiast dwie następne części bardzo ciekawe mimo minionych 20 lat.

Całkiem fajna.

Malcolm GLADWELL - "What the Dog Saw?"

Wnuk mnie tym „uszczęśliwił”; sam przeczytał już dwie książki Gladwella, a teraz czyta trzecią, wyjścia nie mam, muszę czytać, bo chce ze mną gadać. Mając to na uwadze, już nie szukam tłumaczenia na język polski, ino oglądam podarowaną książkę; a w niej samego tekstu 410 stron plus ...

Moja pierwsza i ulubiona książka tego autora, być może jestem nią tak zafascynowany, bo to moja pierwsza tego typu książka. Pozwala lepiej zrozumieć świat, a autor udowadnia, że nie wszystko co wydaje się na pozór proste jest znacznie bardziej skomplikowane i co najważniejsze uczy patrzeć z perspektywy.

2016

Zbiór jakże ciekawych reportaży pokazujących m.in. historię wynalazków, sylwetki projektantów, przedsiębiorców, handlowców, których wkładu w "czynienie naszego życia łatwiejszym" przeciętny użytkownik nie jest świadomy. Mnie najbardziej urzekł reportaż "Co widział pies?". Autor podejmuje również różne ważne problemy z zakresu psychologii i socjologii.

pieskie

I tak, i nie. Niektóre z artykułów bardzo fajne, inne zupełnie nudne. Jeden nawet zdarzyło mi się ominąć. Czasami zbyt dużo szczegółów, przez co można się zagubić. Bardzo długo ją czytałam, chyba z miesiąc - zupełnie mnie nie wciągnęła... Są fajniejsze książki do czytania ;)

Zbiór ciekawych artykułów na tematy wszelkie. Od tabletki antykoncepcyjnej, przez rodzaje keczupów po zgłębianie psiej psychiki. Autor ma bardzo świeże podejście do każdego z tematów i pokazuje zwyczajne rzeczy z zupełnie nowej perspektywy. Bardzo dobra książka do poczytania podczas nudnego, przydługiego wykładu.

Autor tak zwinnie lawiruje między przypadkami, że czytelnik zachodzi w głowę, jakim cudem autor połączył wojskowy plan operacyjny z tym, jak jeździ się w USA samochodami. Nie ma się co dziwić, skoro wszelkie spektrum przypadków analizuje uznawany w Ameryce dziennikarz. No cóż, musztard mamy dziesiątki, ale keczup tylko jeden. A z ziołami? Z czosnkiem? W sumie, to tylko jego...

Nie tak dobra jak poza schematem. Ale trzeba ją przeczytać.

Dyskusje

• Chcę w prezencie