Zapiski z wielkiego kraju

Bill Bryson Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: NAOKOŁO ŚWIATA literatura podróżnicza
Notes from a Big County
2010-07-01
Dagmara Chojnacka
NAOKOŁO ŚWIATA
Ameryka satyra felieton Bill Bryson poczucie humoru

Książka powinna mieć tytuł: „ Wszystko w USA jest beznadziejne „. Autor wyraża się o Amerykanach bardzo stereotypowo, prześmiewczo i chamsko. Wiele jego spostrzeżeń jest przesadzonych i opartych na tym co on lubi a co nie, jak woli i jakie ma poglądy. Dla kogoś ktoś chcę poznać prawdziwą Amerykę nie polecam. Mało odkrywcza i mało ciekawa pozycja.

spodziewałam się czegoś lepszego

Zachęcił mnie opis, że autor z poczuciem humoru opisuje przywary swoich rodaków, przepisy itp. Po 20 latach jego obserwacje nadal są aktualne i chyba jeszcze na długo zostaną. Pozostał problem z humorem. Mnie książka nie rozbawiła, nie poprawiła humoru.

„Zapiski z wielkiego kraju” Billa Brysona to zbiór krótkich, przezabawnych felietonów, które w ironicznym, bardzo zresztą brytyjskim stylu wyśmiewają osobliwości amerykańskiego życia. Po lekturze „Zapisków…” warto sięgnąć po „Zaginiony kontynent”, będący swego rodzaju kontynuacją, poświęconą współczesnej Ameryce. Bill Bryson pokazuje w tej książce, dokąd zaprowadził...

Ogromnie anegdotycznie napisana relacja z powrotu Billa Brysona po 20 latach nieobecności do USA. Styl autora powoduje co stronę głośny śmiech i łzy radości z oczu. Polecam na zwalczenie smutku.

Zawsze nieźle się bawię w towarzystwie Billa Brysona. Ma on ten rodzaj ironicznego poczucia humoru który mi odpowiada. Tym razem obśmiewywał absurdy amerykańskiego życia. Wprawdzie opisane 20 lat temu, myślę jednak, że w dużej części bardzo aktualne, bo Stany Zjednoczone to stan umysłu , to mentalność przenoszona z pokolenia na pokolenie, teraz to już nawet chyba w...

Luźne, pełne ciekawych informacji notki o życiu w Stanach Zjednoczonych lat 90. XX wieku. Bryson jest w tej książce bardzo ironiczny, miejscami nawet cyniczny - można odnieść wrażenie, że niesamowicie irytują go jego rodacy. Jednak w ostatnich słowach wyjaśnia takie podejście do tematu. Całość książki tworzą cotygodniowe krótkie eseje, które autor przygotowywał dla prasy....

Bardzo przyjemny zbiór felietonów, opisujący życie w Stanach Zjednoczonych. Mimo upływu lat, wydaje się zaskakująco aktualny. Niektóre kwestie bardzo przygnębiające, zwłaszcza te dotyczące nadprodukcji i wzmożonej konsumpcji. Żadne przestrogi nie podziałały, zmiany klimatu, spowodowane przez drapieżną działalność człowieka właśnie stają się faktem.

Rewelacja! Zbiór felietonów pokazujących Amerykę lat osiemdziesiątych z dużym dystansem, dość humorystycznie, choć bez cackania i owijania w bawełnę.

Autor rozczulił mnie sobą niczym mój najbardziej nieporadny kot. Doceniam szczerość i humor (uśmiałam się), podziwiam za ponadczasowość - właśnie skończyłam czytać, a książka wydana 20 lat temu.

Dyskusje

• Podróżnicze