Zapiski z wielkiego kraju

- Kategoria:
- literatura podróżnicza
- Seria:
- NAOKOŁO ŚWIATA
- Tytuł oryginału:
- Notes from a Big County
- Wydawnictwo:
- Zysk i S-ka
- Data wydania:
- 2010-07-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2004-01-01
- Data 1. wydania:
- 1999-01-01
- Liczba stron:
- 400
- Czas czytania
- 6 godz. 40 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788375065190
- Tłumacz:
- Dagmara Chojnacka
- Tagi:
- Ameryka satyra felieton Bill Bryson poczucie humoru
Bill Bryson posiada rzadki talent tracenia gruntu pod nogami, dokądkolwiek by się udał - nawet (a może przede wszystkim) do kraju, w którym się urodził. Stało się to jasne, kiedy po prawie dwóch dekadach pobytu w Wielkiej Brytanii ten pisarz podróżnik postanowił wrócić do ojczyzny. Niespodziewanym wynikiem owej brzemiennej w skutki decyzji jest niniejszy zbiór zapisków dotyczących najdziwniejszego z fenomenów - amerykańskiego stylu życia. Niezależnie od tego, czy opisuje niebywałe możliwości przerobowe niszczarki do odpadków w zlewie czy egzotykę instytucji pakowacza w supermarkecie, Bryson daje nam po raz kolejny popis swego niepowtarzalnego poczucia humoru, tym razem wycelowanego w najbogatsze i najbardziej szalone państwo na świecie.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Oceny
Książka na półkach
- 625
- 573
- 196
- 27
- 24
- 14
- 12
- 9
- 6
- 6
Cytaty
śmieszne, ale nic tak bardzo nie sprawia, że czujesz się obywatelem swojego własnego kraju, jak mieszkanie za granicą.
Ze wszystkich spraw, z którymi mam trudności, najgorzej wychodzi mi życie w realnym świecie.
OPINIE i DYSKUSJE
Mistrzostwo świata, tyle dystansu do siebie i rzeczywistości wokoło dawno nie widziałam!
Mistrzostwo świata, tyle dystansu do siebie i rzeczywistości wokoło dawno nie widziałam!
Pokaż mimo toDla tych co byli, i dla tych co nie byli w USA. Mnóstwo poruszanych zagadnień można też znaleźć w książkach, filmach serialach. Amerykański autor mieszkający w Anglii, ma porównanie jak żyje się w Europie a jak w Ameryce. Świetnie oddaje tą odmienność podobnych kultur. Takie smaczki, niuanse.
Dla tych co byli, i dla tych co nie byli w USA. Mnóstwo poruszanych zagadnień można też znaleźć w książkach, filmach serialach. Amerykański autor mieszkający w Anglii, ma porównanie jak żyje się w Europie a jak w Ameryce. Świetnie oddaje tą odmienność podobnych kultur. Takie smaczki, niuanse.
Pokaż mimo toJaka powinna być "książka na lato"?
Lekka, zabawna,, a przede wszystkim wciągająca.
" Zapiski z wielkiego kraju", to zbiór dowcipnych felietonów Billa Brysona.
Felietonów bardzo szczególnych, bo, autor jest Amerykaninem, który powrócił do kraju po dwudziestu latach mieszkania w Wielkiej Brytanii. Pozwoliło mu to spojrzeć na kraj swojego dzieciństwa z dużym dystansem.
Celnie i w pełen humoru sposób opisuje to co w USA zabawne dziwaczne czy śmieszne. Autor punktuje wady i zalety amerykanów w bardzo lekkiej i przyjemnej formie.
jako osoba która po wielu latach powróciła to USA patrzy na USA inaczej. Krytykuje ,czasami kpi, ale też i chwali, a wszystko to okraszone inteligentnym humorem, który czyni czytanie bardzo przyjemnym.
Polecam szczególnie na wakacje!
Jaka powinna być "książka na lato"?
więcej Pokaż mimo toLekka, zabawna,, a przede wszystkim wciągająca.
" Zapiski z wielkiego kraju", to zbiór dowcipnych felietonów Billa Brysona.
Felietonów bardzo szczególnych, bo, autor jest Amerykaninem, który powrócił do kraju po dwudziestu latach mieszkania w Wielkiej Brytanii. Pozwoliło mu to spojrzeć na kraj swojego dzieciństwa z dużym...
Niestety, lektura przerwana w 30%. Tytuł nie powinien brzmieć "zapiski", tylko "luźne śmieszne anegdoty o mojej rodzinie i o kraju". Nic ciekawego, z nudów można poczytać. Ale jak zaczął kwestionować penalizację narkotyków (całkowicie ignorując istnienie dealerów) oraz wyśmiewać studentów, którzy rezygnują z picia piwo w akademikach, lektura straciła sens zupełnie.
Niestety, lektura przerwana w 30%. Tytuł nie powinien brzmieć "zapiski", tylko "luźne śmieszne anegdoty o mojej rodzinie i o kraju". Nic ciekawego, z nudów można poczytać. Ale jak zaczął kwestionować penalizację narkotyków (całkowicie ignorując istnienie dealerów) oraz wyśmiewać studentów, którzy rezygnują z picia piwo w akademikach, lektura straciła sens...
więcej Pokaż mimo toWarto zauważyć, że jest to zbiór felietonów z 1998 roku, więc niektóre poruszane sprawy są tu cokolwiek leciwe, wręcz nieaktualne. Ale autor błyszczy nieprzeciętnym dowcipem, z chęcią sięgnę po następną pozycję.
Warto zauważyć, że jest to zbiór felietonów z 1998 roku, więc niektóre poruszane sprawy są tu cokolwiek leciwe, wręcz nieaktualne. Ale autor błyszczy nieprzeciętnym dowcipem, z chęcią sięgnę po następną pozycję.
Pokaż mimo toZbiór artykułów Brysona publikowanych regularnie przez dłuższy czas zebranych w jednej pozycji. Swoiste rozliczenie autora ze swoją ojczyzną. Książka troszkę słabsza od Pikniku z Niedźwiedziami czy Śniadania z Kangurami.
Zbiór artykułów Brysona publikowanych regularnie przez dłuższy czas zebranych w jednej pozycji. Swoiste rozliczenie autora ze swoją ojczyzną. Książka troszkę słabsza od Pikniku z Niedźwiedziami czy Śniadania z Kangurami.
Pokaż mimo toKsiążka powinna mieć tytuł: „ Wszystko w USA jest beznadziejne „. Autor wyraża się o Amerykanach bardzo stereotypowo, prześmiewczo i chamsko. Wiele jego spostrzeżeń jest przesadzonych i opartych na tym co on lubi a co nie, jak woli i jakie ma poglądy. Dla kogoś ktoś chcę poznać prawdziwą Amerykę nie polecam. Mało odkrywcza i mało ciekawa pozycja.
Książka powinna mieć tytuł: „ Wszystko w USA jest beznadziejne „. Autor wyraża się o Amerykanach bardzo stereotypowo, prześmiewczo i chamsko. Wiele jego spostrzeżeń jest przesadzonych i opartych na tym co on lubi a co nie, jak woli i jakie ma poglądy. Dla kogoś ktoś chcę poznać prawdziwą Amerykę nie polecam. Mało odkrywcza i mało ciekawa pozycja.
Pokaż mimo tospodziewałam się czegoś lepszego
spodziewałam się czegoś lepszego
Pokaż mimo toZachęcił mnie opis, że autor z poczuciem humoru opisuje przywary swoich rodaków, przepisy itp. Po 20 latach jego obserwacje nadal są aktualne i chyba jeszcze na długo zostaną. Pozostał problem z humorem. Mnie książka nie rozbawiła, nie poprawiła humoru.
Zachęcił mnie opis, że autor z poczuciem humoru opisuje przywary swoich rodaków, przepisy itp. Po 20 latach jego obserwacje nadal są aktualne i chyba jeszcze na długo zostaną. Pozostał problem z humorem. Mnie książka nie rozbawiła, nie poprawiła humoru.
Pokaż mimo to„Zapiski z wielkiego kraju” Billa Brysona to zbiór krótkich, przezabawnych felietonów, które w ironicznym, bardzo zresztą brytyjskim stylu wyśmiewają osobliwości amerykańskiego życia. Po lekturze „Zapisków…” warto sięgnąć po „Zaginiony kontynent”, będący swego rodzaju kontynuacją, poświęconą współczesnej Ameryce. Bill Bryson pokazuje w tej książce, dokąd zaprowadził mieszkańców Ameryki ich nieodpowiedzialny styl życia, podporządkowany bezrefleksyjnemu konsumpcjonizmowi. Obie pozycje warto przeczytać, tak jak warto zastanowić się, czy na pewno chcemy być skazani na śmieciowe jedzenie, wszechobecne centra handlowe i zmechanizowane życie w świecie pozbawionym chodników. Może zechcecie to przemyśleć przed następną wizytą w McDonaldzie.
Więcej na blogu:
https://zapiskinamarginesie.pl
„Zapiski z wielkiego kraju” Billa Brysona to zbiór krótkich, przezabawnych felietonów, które w ironicznym, bardzo zresztą brytyjskim stylu wyśmiewają osobliwości amerykańskiego życia. Po lekturze „Zapisków…” warto sięgnąć po „Zaginiony kontynent”, będący swego rodzaju kontynuacją, poświęconą współczesnej Ameryce. Bill Bryson pokazuje w tej książce, dokąd zaprowadził...
więcej Pokaż mimo to