Czas w piekle

1991-01-01
1991-01-01
83-85079-33-5
Sławomir Kędzierski

Momentami nieco się dłużyła, a kiedy indziej wydarzenia były opisane tak pobieżnie, że ciężko było się połapać w tym, co się właśnie stało. Zakończenia również można się było od pewnego momentu spodziewać, niemniej książka bardzo mi się podobała i polecam ją jako niezobowiązującą pozycję na luźniejsze wieczory.

Rewelacji nie ma, odczucia takie same jak przy poprzedniej czytanej przeze mnie książce Higginsa - historia nie ma cech prawdopodobieństwa, przez co ciężko wziąć to na poważnie. Akcja wartka, dużo się dzieje, fajna przygodówka, no ale motyw kobiety pchanej żądzą zemsty, która jest w stanie wyrolować otaczających ją zewsząd zabijaków, to dla mnie naprawdę za dużo.

Genialna książka i nie dziwi mnie to że wydawnictwo Amber wydało ją w twardej oprawie. To co się w niej dzieje przechodzi wszelkie wyobrażenia. Jest to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Jacka Higginsa. Tajne służby, terroryści,handlarze narkotyków i zawodowi mordercy to mieszanka iście wybuchowa.

Książka może mylić swą okładką ale przecież "nie ocenia się książki po okładce." Nie jest to w żadnym wypadku książka wojenna, a dobrze napisany kryminał, który ma w sobie trochę z Sherlock Holmes-a, a trochę z John-a Rambo i Piły. W moim odczuciu wszystkie te trzy gatunki były ze sobą w dobrych proporcjach zmieszane. Trochę tajemnicy i przygody pomieszane z ciągłym szukaniem nowych tropów, a mordobiciem. Nasuwa mi się jedno przysłowie które idealnie pasuje do tej książki a daje do myślenia "przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej".

Po raz pierwszy miałam do czynienia z książką Jacka Higginsa i nie jestem rozczarowana. Sama okładka wskazuje na to, iż jest to typowa książka dla facetów, ale mylnie oceniłam. Historia dosyć ciekawa i nie raz wzbudziła we mnie emocje.
Już na samym początku poznajemy Sean’a Egan’a, który jako nastolatek zaciągnął się do wojska aby pomścić śmierć rodziców. Będąc na służbie dowiaduje się, że jego przyrodnia siostra nie żyje. Dopóki nie pozna Sary Talbot jest święcie przekonany, że siostra po prostu przedawkowała. Jednak historia jej śmierci jest ściśle powiązana ze śmiercią pasierba pani Talbot.
Oboje podejmują prywatne śledztwo, gdyż na policję jak zwykle w takich sytuacjach nie ma co liczyć. Jednym z celów jest zatem pomścić śmierć niewinnych nastolatków. Na szczęście mają wielu wysoko postawionych znajomych, którzy pomagają w szukaniu dowodów, prowadzących do niejakiego pana Smith’a, odpowiedzialnego za wszystkie przemyty narkotyków. Napotykają oczywiście na wiele przeszkód, gdyż od samego początku są śledzeni przez człowieka pana Smitha, który stara się zacierać ślady.
Pani Talbot musi zmierzyć się ze strachem i poznać tajniki samoobrony, gdyż ma do czynienia z bezwzględnymi ludźmi. Ale czego się nie robi, by pomścić śmierć najbliższych? Do tej pory jako biznes woman nie miała okazji do poznania tyle zła i przemocy. Tu musi przełamać wszelkie bariery, by sprostać zadaniu i poznać prawdę.
Zawsze w takich historiach zastanawiam się jak można tak postępować i nie mieć szacunku dla zmarłych? Dlaczego giną niewinni ludzie? Zadziwiające jest do jakiego stopnia można wykorzystać ludzkie zwłoki po to tylko, by przemycić narkotyki? Jak zawsze ludzka okrutność nie zna granic, gdy chodzi o miliony dolarów.
Warto przeczytać książkę do końca. Tu nie można się nudzić. Przy niektórych książkach wspominałam o tym, iż prawdziwą akcję można było zobaczyć na ostatnich 100 stronach. Ja na pewno się nie nudziłam. Zawsze coś się działo i oto właśnie chodzi w dobrych książkach. Polecam!

GENIALNA!

GENIALNA!

Świetny, śmieszny czarny charakter Jago.

Świetny, śmieszny czarny charakter Jago.

Normalny, czyli naprawdę niezły Higgins. Może akcja niezbyt rozbudowana, ale czyta się naprawdę nieźle.

Najciekawsza na tę chwilę pozycja Jacka Higginsa z jaką się zaznajomiłem. Intryga ciekawa, bohaterów można polubić, napisana lekko i dość wciągająca z zakończeniem dającym się lekko przewidzieć. Porządna 6/10

Jedna z lepszych powieści Jacka Higginsa. Ciekawe jest też tło tej powieści (działalność IRA).

• Sensacja
  • Higgins
  • Kryminał
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Czas w piekle