Leksykon symboli

encyklopedie, słowniki
83-7200-147-2
Jan Rubinowicz
kulturoznastwo symbole

Książka ta jest jak encyklopedia, posiada wiele materiału i informacji, jednak porównawszy do encyklopedii różnica jest dość spora, symbole opisane w książce są napisane w sposób prosty i zrozumiały, informacje są treściwe, a książka w rzeczywistości nie męczy ani oczu ani czytelnika, Polecam ;)

Napisanie jednotomowej książki-leksykonu tematyzującej symbole w porządku alfabetycznym, jest rzeczą niebezpieczną. Po pierwsze, można bardzo łatwo ześlizgnąć się z mówienia o symbolu, do "gadania" na temat znaku. Po drugie, zwykle "leksykon" powinien stosować formę bezosobową, by przedstawiać "czyste fakty" (czymkolwiek, taki projekt "bezosobowego" i "czystego faktu",...

• Mity, bogowie, wszelkie bałwochwalstwo
  • Chcę w prezencie
  • Do zdobycia / Wishlist - ciężko dostępne, zagraniczne wydania, nakład wyczerpany/limitowany
  • Nauka
  • Słowa Język Znaczenia
  • Inne wydanie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Leksykon symboli