And The Shofar Blew

Okładka książki And The Shofar Blew Francine Rivers
Okładka książki And The Shofar Blew
Francine Rivers Wydawnictwo: Tyndale House Publishers literatura piękna
Tyndale House Publishers
2004-02-01
2004-02-01

Wzruszająca historia o wierze, miłości, ambicji i akceptacji a także o odrzuceniu i poświęceniu się innemu człowiekowi. Książka opowiadająca o sile i słabościach ludzkich, których doświadczają nawet ci, którzy są podziwiani i wynoszeni na szczyty. Powieść o zrozumieniu siebie i Boga, o trudnej drodze, jaką wybierają ci, którzy chcą mu służyć całym sobą. Książka wciągająca i poruszająca do głębi.

Pobudzająca do refleksji, powieść opisująca życie chrześcijan służących Bogu, ich zmagania, nieposłuszeństwo czy odstępstwo. Niektórzy idą wiernie za Bogiem słuchając Jego głosu, a niektórzy słuchają swojej ambicji budując tym samym własne królestwo na ziemi. Lektura przedstawia zagrożenia płynące z wprowadzania do kościoła rozwodnionej ewangelii i chęci przypodobania się człowiekowi, zamiast Bogu.

Mam problem z tą autorką.... połowę jej książek kocham, połowę mam ochotę rzucić w kąt. Jakby pisały je dwie różne osoby....
Tę pokochałam <3
Paul i Eunice są młodym, kochającym się małżeństwem. Wszystko się zmienia gdy Paul dostaje propozycję zostania pastorem w małym miasteczku. Dorastający w cieniu swego ojca, znanego pastora i wielkiego ewangelisty, Paul stawia sobie za punkt honoru przekształcenie małego kościółka w wielotysięczny megakościół. Lata mijają, a Paul nie zauważa, jak bardzo zaniedbał swoją żonę, jak bardzo obcy jest mu jego własny syn oraz tego, że jego kazania w kościele mają więcej wspólnego z mowami motywacyjnymi, niż z chrześcijańskim przesłaniem.
Wspaniała powieść o tym jak ambicje potrafią zniszczyć człowieka i jego najbliższych, nawet te ambicje, które wydają się być przecież dobre i na chwałę Najwyższego. Zgubne i zdradliwe jest serce człowieka.
Polecam :)

Tę pokochałam <3

"Cokolwiek mówisz Panu Bogu jest modlitwą. Trudniejszą częścią jest nauczenie się słuchać."
"Ludzie nie zostaną uleczeni i na nowo uczynieni kompletnymi przez Chrystusa, jeśli ich serca nie zostaną złamane z powodu poczucia grzeszności."

Bardzo dobra książka, jednak wydanie jest pełne błędów w postaci literówek. Wydawca Bogulandia powinien się wstydzić wypuszczając na rynek tak niedopracowane wydanie.

Może poruszone w książce tematy nie są nowe, odkrywcze, może nie są zaskakujące, ale "Szofar zabrzmiał" to żywe bogactwo prawdy o człowieku, moc niezwykłych przeżyć wewnętrznych, a także nauka jak podążać za głosem Pana. Dla mnie - cudna.

Tragiczne tłumaczenie!!! Czułem się tak jakby tłumacz zrobił wytnij i wklej w tłumaczu Google!!! Makabra, zwłaszcza jak trzeba było się wielu rzeczy domyślać.
Książka ogólnie bardzo mi się podobała, bo mam podobne życiowe zmaganie. Każdy młody człowiek powinien ją przeczytać, aby wreszcie dostrzegał to co w życiu liczy się najbardziej: rodzina, miłość, Bóg, a nie pieniądze, uznanie i wygórowane ambicje...

2020r
Książka mną wstrząsnęła, mimo fatalnego tłumaczenia i masy błędów. Przesłanie jest mega mocne. Musiała mi się ksiażka podobać, skoro po 6 latach do niej wróciłem

„Kiedy żyjesz z niewiernym mężczyzną, uczysz się polegać na wiernym Bogu.”

Tytułem wstępu zacznę od wyjaśnienia słowa szofar. Jest to instrument dęty, który wykonany jest z rogu, najczęściej baraniego. W kulturze żydowskiej ogłaszano nim ważne święta, gdyż jego moc słychać na bardzo dużym obszarze. Można nim nawoływać zbłąkane owieczki, tak jak w przypadku bohaterów powieści Francine Rivers. Niestety niektórzy nie chcą słyszeć nawoływań i gubią się własnym świecie, niekiedy ambicjach, których jest wyraźny przerost, gubiąc przy tym bożą drogę.

Francine Rivers to urodzona w 1947 roku pisarka z trzydziestoletnim stażem. W 1986 roku napisała książkę pt. "Potęga miłości", która jednocześnie była jej wyznaniem wiary. Od tamtej pory pisarka została wiele razy nagradzana, zdobyła m. in. Złoty Medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA, nagrodę RITA, nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Akcja powieści rozgrywa się w Centerville, stanie Kalifornia. Od pierwszych stron czytelnik poznaje małą społeczność chrześcijańską, która traci swój Kościół, ponieważ nie starczyło środków na jego utrzymanie. Obecny pastor trafia do szpitala, a społeczność, która jest już głównie w sędziwym wieku rozkłada bezradnie ręce. Tylko świeży powiew i młoda dusza jest w stanie uratować mieszkańców i ich tradycje. Starsi zboru postanawiają napisać do młodego, pełnego zapału, pomysłów i innowacyjnych metod, pastora. Paul Hudson od dawna marzył o własnym stanowisku pastora, głównie dlatego, iż jego ojciec również jest pastorem, który osiągnął duże sukcesy. Paul wraz z żoną-Eunice i synkiem-Timem przeprowadzają się do Centerville. Młody pastor rzuca się w wir obowiązków, a z każdym dniem przybywa nowych członków Kościoła.

Dalsza część tekstu pod adresem:

„Kiedy żyjesz z niewiernym mężczyzną, uczysz się polegać na wiernym Bogu.”

super książka, polecam! Szczegółowa recenzja na www.ksiazkaifilm.blogspot.com

super książka, polecam! Szczegółowa recenzja na www.ksiazkaifilm.blogspot.com

Czytając mamy możliwość popatrzeć na swoje życie. Może i ja błądzę i nie daje Bogu możliwości dojścia do głosu? Polecam bardzo

• Literatura amerykańska
  • Francine Rivers