Ponury Piaskun

Okładka książki Ponury Piaskun
Richard Kadrey Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Ponury Piaskun (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Adrian Napieralski
urban fantasy piekło demony

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Sięgnęłam po tę książkę, bo tkwiła nieprzeczytana na półce chyba kilka lat. Ten gatunek stanowił małą odskocznię od tego co ostatnio czytałam, więc liczyłam na coś ciekawego. Niestety trochę się zawiodłam. Zapowiadało się ciekawie, ale im dalej tym bardziej przypominało mi to scenariusz jakiegoś słabego filmu akcji, na który można popatrzeć z nudów. Fabuła dość chaotyczna i mało porywająca. Czytałam, bo czytałam, bez większego zaangażowania, w dodatku zajęło mi to dość dużo czasu.

Czasami mam odlot na rozrywkę, a ta książka dała mi ją z nawiązką. Trochę podobna do Bourbona. Mieszanka Fantasy, Horroru z głównym bohaterem, któremu udało się zwiać z piekła, by następnie zacząć robić porządki...na Ziemi

Sporo zaskoczenie, bo nie spodziewałem się niczego dobrego. Skusiła cena, nad morzem ;)Niska;) Fantastyka zawsze spoko, horror tak samo,okładka średnia,cena spoko wiec biorę .Tak się sprawy miały.

Na okładce ocenił ją pan William Gibson "najlepszy film klasy B ,jaki w życiu czytałem" .Może nie najlepszy ale na pewno jeden z lepszych jeśli chodzi o mnie.
I w sumie ta opinia określa bardzo dobrze tą książkę.

Twardy gość ucieka z piekła i pragnie zemsty. Do tego magia! Całkiem fajna kombinacja.
Polecam i tyle.

I w sumie ta...

Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś książka tak bardzo zachwyciła mnie swoją fabułą!
Motyw głównego bohatera, który uciekł z piekła jest niezwykle wciągający i sprawia, że ciężko się oderwać od tej historii.

Przy czytaniu bawiłem się świetnie. "Piaskun" jest czasem tak przesadzony, że wywala z butów, przy czym nie bierze się zbyt serio. Jak każdy już stwierdził przede mną - książka typu film klasy B. Zdecydowanie polecam jako coś lżejszego na odtrutkę po jakimś Dukaju na kiju.

Kurczę - podobała mi się ta książka! Nie jest wybitna ale sam pomysł żywego człowieka powracającego z piekła po to aby wymordować swoich wrogów - zasługuje na uznanie. Są w niej miejsca lepsze i słabsze ale ma w sobie smaczek. Jak znalazłem na stronie autora http://richardkadrey.com/slim-series/ w cyklu jest już 9 tytułów. Ponieważ u nas chyba nie planuje się dalszych przekładów - dalsze zwalczę w oryginale. Polecam miłośnikom fantastyki - szybko się czyta, jest trochę jak horror klasy B ale dostarcza fajnej rozrywki.

Film klasy B,w postaci książki .Czemu nie,bo czyta to się bardzo dobrze.Nie ma miejsca na nudę.
Anioły i Demony,he,he.Tak dosłownie.
Dużo masakry i krwi.Moce piekielne same pisały,tę książkę.
Choć czasem mnie nudziły te przemyślenia bohatera.
Super powieść.Twarda i brutalna.

Anioły i Demony,he,he.Tak dosłownie.
Dużo masakry i krwi.Moce piekielne same pisały,tę książkę.
Choć czasem mnie nudziły te przemyślenia bohatera.
Super powieść.Twarda i brutalna.

Książka mocna, o wyrazistej fabule, dobrze zarysowanych postaciach i przedstawionych wątkach. Książkę czyta się dość szybko, ale odradzam sięganie po nią ludziom o dużej wrażliwości na wiarę katolicką, bo mogą sparzyć się niejednokrotnie.

Książka bardzo mi przypadła do gustu, bardzo dobrze autor wplata świat fantazy w rzeczywistość. Główny bohater jest odrzucony przez społeczeństwa (magowie i cywile), ale sam w sobie jest interesujący, bardzo łatwo jest sie wczuć w jego sytuacje, a jego charakter i żarty dodają smaczku każdej akcji.
Polecam

Polecam

Pierwsze sto stron jakoś mnie nie porwało. Rozważałem nawet porzucenie książki. Nieoczekiwanie jednak książka mnie wciągnęła, akcja jakoś się zagęściła, zrobiło się ciekawie i naprawdę z przyjemnością i ciekawością pochłaniałem stronę za stroną.
W sumie naprawdę okazała się fajna książka.

W sumie naprawdę okazała się fajna książka.