Ponury Piaskun

Richard Kadrey Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Ponury Piaskun (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Sandman Slim
Ponury Piaskun (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Adrian Napieralski
urban fantasy piekło demony

Sporo zaskoczenie, bo nie spodziewałem się niczego dobrego. Skusiła cena, nad morzem ;)Niska;) Fantastyka zawsze spoko, horror tak samo,okładka średnia,cena spoko wiec biorę .Tak się sprawy miały.

Na okładce ocenił ją pan William Gibson "najlepszy film klasy B ,jaki w życiu czytałem" .Może nie najlepszy ale na pewno jeden z lepszych jeśli chodzi o mnie.
I w sumie ta...

Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś książka tak bardzo zachwyciła mnie swoją fabułą!
Motyw głównego bohatera, który uciekł z piekła jest niezwykle wciągający i sprawia, że ciężko się oderwać od tej historii.

Przy czytaniu bawiłem się świetnie. "Piaskun" jest czasem tak przesadzony, że wywala z butów, przy czym nie bierze się zbyt serio. Jak każdy już stwierdził przede mną - książka typu film klasy B. Zdecydowanie polecam jako coś lżejszego na odtrutkę po jakimś Dukaju na kiju.

Kurczę - podobała mi się ta książka! Nie jest wybitna ale sam pomysł żywego człowieka powracającego z piekła po to aby wymordować swoich wrogów - zasługuje na uznanie. Są w niej miejsca lepsze i słabsze ale ma w sobie smaczek. Jak znalazłem na stronie autora http://richardkadrey.com/slim-series/ w cyklu jest już 9 tytułów. Ponieważ u nas chyba nie planuje się dalszych...

Film klasy B,w postaci książki .Czemu nie,bo czyta to się bardzo dobrze.Nie ma miejsca na nudę.
Anioły i Demony,he,he.Tak dosłownie.
Dużo masakry i krwi.Moce piekielne same pisały,tę książkę.
Choć czasem mnie nudziły te przemyślenia bohatera.
Super powieść.Twarda i brutalna.

Książka mocna, o wyrazistej fabule, dobrze zarysowanych postaciach i przedstawionych wątkach. Książkę czyta się dość szybko, ale odradzam sięganie po nią ludziom o dużej wrażliwości na wiarę katolicką, bo mogą sparzyć się niejednokrotnie.

Książka bardzo mi przypadła do gustu, bardzo dobrze autor wplata świat fantazy w rzeczywistość. Główny bohater jest odrzucony przez społeczeństwa (magowie i cywile), ale sam w sobie jest interesujący, bardzo łatwo jest sie wczuć w jego sytuacje, a jego charakter i żarty dodają smaczku każdej akcji.
Polecam

Pierwsze sto stron jakoś mnie nie porwało. Rozważałem nawet porzucenie książki. Nieoczekiwanie jednak książka mnie wciągnęła, akcja jakoś się zagęściła, zrobiło się ciekawie i naprawdę z przyjemnością i ciekawością pochłaniałem stronę za stroną.
W sumie naprawdę okazała się fajna książka.

mimo, iż książka ani autor nie są jakoś bardzo znani to właśnie ta ksiązka kupiona mi przez zone w waacje nad polskim morzem sprawiła, że po kilku łanych latach na dobre wróciłem do czytania książek. Historia świeża, leko się czyta, do połknięcia w jedno popołudnie. Polecam

"Najlepszy <<film klasy B>> jaki w życiu czytałem." - William Gibson, autor m.in. "Neuromancera"

Nazywa się Stark... jednak nie Tony - choć jeśli chodzi o porywczość nie ustępuje mu na krok... jest - chyba - potomkiem Dzikiego Billa... i tak jak on lubi często sięgać po broń... wiadomo jedno - jego silą napędową jest chęć zemsty...
Co można zrobić po powrocie z Piekła, po...

Dyskusje

• Fantastyka