Czarno na białym. Afroamerykanie, którzy poruszyli Amerykę

praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
USA Afroamerykanie
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
USA Afroamerykanie

Jedna z nielicznych książek na polskim rynku poświęcona Afroamerykanom i może nie tyle ich sytuacji w Ameryce, ile ich działalności oraz o ciężarze jaki ze sobą niesie kolor skóry. Problem w Polsce rzadko poruszany, powiedziałabym że 'mało popularny'. Pozycja otwiera czytelnika na problem segregacji rasowej i wpływu jaki miała na młodych Afroamerykanów.
Język książki...

• Socjologia