Szwecja. Przewodnik nieturystyczny

praca zbiorowa Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Poza seriami literatura podróżnicza
Krytyka Polityczna
Szwecja esej społeczeństwo kultura
literatura podróżnicza
Poza seriami
Szwecja esej społeczeństwo kultura

Dla kogoś, kto chce tylko piękną laurkę, składającą się z samych ciekawostek, polecam "I cóż, że o Szwecji" Natalii Kołaczek; natomiast, jeśli ktoś chce wejść w głębiej i spojrzeć szerzej (często także krytycznie) polecam ten Przewodnik oraz "Moralistów" Katarzyny Tubylewicz. Warto.

Jest to zbiór felietonów i wywiadów na temat Szwecji, kraju w którym żyje jedno z najbardziej szczęśliwych społeczeństw na świecie. Autorzy wyjaśniają, skąd wziął się ten fenomen. Tłumaczą, że jest to po części związane z opiekuńczym charakterem państwa szwedzkiego, ale także z jego historią i dziedzictwem kulturowym. Jednocześnie podkreślają, że takiego modelu nie uda się...

Zostawię bez oceny. Raz, dlatego, że zbiór artykułów o różnym stylu, tematyce i poziomie, więc niełatwo wyciągnąć średnią, dwa, różnie ocenia się ją zależnie od tego czego się szuka.
Większość artykułów odnosi się do kwestii społeczno-ekonomicznych i omawia szwecki system państwa, zaledwie kilka dotyka tematu kultury czy historii. Dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o...

Książka jest zbiorem artykułów i wywiadów, dających pełny obraz Szwecji, zarówno z perspektywy szwedzkiej jak i polskiej. Mi posłużyła podczas pisania licencjatu, dzięki niej lepiej zrozumiałam Szwecję jako, że przedstawia analizę gospodarki, społeczeństwa, kultury....prawdziwy przekrój:) Polecam ciekawym Szwecji i ciekawym świata.

Dyskusje

• Ebooki