Tajemniczy znak, t. 1-2

Okładka książki Tajemniczy znak, t. 1-2 Max Brand
Okładka książki Tajemniczy znak, t. 1-2
Max Brand Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji powieść przygodowa
powieść przygodowa
Biblioteka Podróży Przygody i Sensacji
Valley vultures
Krajowa Agencja Wydawnicza
1985-01-01
1985-01-01
Janina Sujkowa
podróże przygoda powieść Andrzej Maciejewski Dziki Zachód Indianie

Przeczytałam w podstawówce i czasem wracam.
Trudno powiedzieć czy bardziej western czy kryminał.
Charlie Dexter zwan Księciem był synem właściciela Dexterskiej Doliny. Jego ojciec fałszywie posądził ongi kowboja Manuela Scorpio o kradzież konia i brutalnie obił. A poznawszy omyłkę dał obitemu pięćdziesiąt dolarów "na zgodę". Minęło lat parę i jeden z członków rodziny został znaleziony martwy ze znakiem Skorpiona wypisanym na twarzy. Podobnym do litery M ze skorpionim żądłem https://pl.wiktionary.org/wiki/%E2%99%8F Podejrzenie padło na Scorpia, tylko czemu ostrzegałby przed sobą? Tej samej nocy rodzina została zamordowana, sprawca masakry Scorpio utonął, co rozwiązało problem odpowiedzialności. Sąsiedzi zajęli Dolinę jako bezpańską. Charlie, który jak Orestes w micie greckim ocalony przez wiernego sługę uszedł i wrócił po latach, twierdzi, że to tylko połową prawdy, w mordzie brali też udział niektórzy z owych sąsiadów a śmierć Scorpia została sfingowana.
Na razie jedynym dowodem są słowa Charliego. Klaudia Laffitter, koleżanka z dzieciństwa, po krótkim wahaniu rozpoznała Księcia. Tajemniczy znak pojawia się znowu, wypisany na drzwiach hotelu, gdzie Charlie opowiada tę historię. Scorpio czy ktoś kto go udaje?

Przeczytałam w podstawówce i czasem wracam.
Trudno powiedzieć czy bardziej western czy kryminał.

• Przygodowe
  • Książki przygodowe