Zasięg rażenia

Okładka książki Zasięg rażenia Michael DiMercurio
Okładka książki Zasięg rażenia
Michael DiMercurio Wydawnictwo: Amber Cykl: Michael Pacino (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Michael Pacino (tom 5)
Piranha: Firing Point
Amber
2001-01-01
2001-01-01
sensacja

Zasięg rażenia to klasyczna książka sensacyjna jakich wiele. Krótka i prosta w odbiorze. Fabuła jest lekka i nieskomplikowana. Idealna jako przerywnik w trudnej lekturze lub żeby się po prostu zrelaksować. Wyróżnia się w zasadzie tylko tym, że motywem przewodnim są łodzie podwodne, a książek z tego gatunku (submarine thriller) jest raczej niewiele.

Autor jest związany z marynarką wojenną i sam służył na okręcie podwodnym. Swoje doświadczenia przelał na papier i fragmenty związane z walką podwodną czyta się dobrze. Jest jednak sporo niepotrzebnych według mnie opisów, a postacie są do siebie bardzo podobne. Początek książki trochę przegadany. Potem akcja się rozkręca. Zasięg rażenia to piąta książka z cyklu o Michaelu Pacino, jednak tworzy osobną całość i raczej nie wymaga znajomości poprzednich części.

Jeśli ktoś lubi takie klimaty można śmiało polecić. Z chęcią sięgnę po wcześniejsze części, chociaż czytając ją kilka lat temu wydawała mi się troszeczkę lepsza.

Autor jest związany z...

Książka jest częścią cyklu przygód Michaela Pacino.
Cały cykl składa się z książek:
cz. 1 - Płomienie pod lodem
cz. 2 - Atak wilka morskiego
cz. 3 - Ostatnia misja Phoenixa
cz. 4 - Finałowe starcie
cz. 5 - Zasięg rażenia
cz. 6 - Wektor zagrożenia
cz. 7 - Faza ataku

Książka jest częścią cyklu przygód Michaela Pacino.
Cały cykl składa się z książek:
cz. 1 - Płomienie pod lodem
cz. 2 - Atak wilka morskiego
cz. 3 - Ostatnia misja Phoenixa
cz. 4 - Finałowe starcie
cz. 5 - Zasięg rażenia
cz. 6 - Wektor zagrożenia
cz. 7 - Faza ataku

Widać, że autor bardzo się starał, ale wyszło jak setki innych powieści w tym temacie. Tuzinkowo. Brak polotu. Niepotrzebnie rozbudowane opisy pewnych użytych kwestii. W sumie dupy nie urywa...

Naprawdę świetna książka, przeczytana przez przypadek :) Chiny nie stanowią monolitu tylko rozpadły się na dwie części (czerwoną "komunistyczną" i białą "demokratyczną"). Komandosi z "czerwonych" Chin porywają 6 najnowocześniejszych japońskich okrętów podwodnych uzbrojonych w plazmowe torpedy, cały świat jest przekonany , że te okręty zatonęły. Dzięki temu mogą rozpocząć odbijanie z rąk "białych" reszty Chin. USA w obliczu agresji wyrusza z odsieczą wysyłając konwój z okrętami wojennymi i desantowymi, niestety zostaje on zatopiony. Zaraz ma wyruszyć następny tylko jak poradzić sobie z niewykrywalnym napastnikiem? Naprawdę świetny submarine thriller czyta się go na jednym oddechu, jedyny minus za to, że jest tak krótki. Zaraz zabieram się za inne książki tego autora.

• Papierowa
  • Ebook's
  • Czytnik
  • Sensacja
  • Podwodne

Dodaj cytat z książki Zasięg rażenia