Kiedy niemożliwe staje się możliwe

Okładka książki Kiedy niemożliwe staje się możliwe Stanislav Grof
Okładka książki Kiedy niemożliwe staje się możliwe
Stanislav Grof Wydawnictwo: Okultura Seria: Transwizje nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Transwizje
When the Impossible Happens
Okultura
2010-11-25
2010-11-25
Dariusz Misiuna, Maciej Lorenc
psychologia psychiatria psychodeliki psychodelia

Była to pierwsza książka Grofa, którą przeczytałem i zdecydowanie polecam ją jako pierwszą lekturę wszystkim zainteresowanym psychologią transpersonalną i duchowym rozwojem. Po jej przeczytaniu zdecydowałem się na kontakt i udział w sesji oddychania holotropowego i dalszą lekturę książek Grofa i junga.

Rewelacyjna książka!!! pełna mega ciekawych przeżyć autora oraz jego pacjentów. Myślę, że przeczytanie jej może pomóc osobom które muszą mierzyć się ze swoim cieniem, trudnymi przeżyciami. Ta książka przypomina i daje nadzieję, że nasza praca nad sobą, nawet najtrudniejsze procesy mają sens, mogą prowadzić do uzdrowienia i przemiany. Z książki można też dowiedzieć się jak Grof w swojej karierze zawodowej obcował naprawdę ze znanymi i fantastycznymi ludźmi:)) Na przykład jest opisana jego przygoda w Hollywood przy kręceniu filmu, znajomość z Josephem Campbellem, lub innymi osobami, autorami książek o których być może słyszeliście. Są również opisy wielu niezwykłych, ciekawych ceremonii w których Grof wraz z żoną Christiną brał udział. Szczerze mówiąc do głowy by mi nigdy nie przyszło że ludzie mogą organizować sobie takie niezwykłe rytuały, ceremonie :) Niesamowicie poszerza horyzonty i daje do myślenia. Ta książka ma w sobie bajkowość, przygody w niej są jak u bohaterów fantastycznych powieści a trzeba pamiętać, że to napisał naprawdę wykształcony facet z ogromnym doświadczeniem psychiatrycznym.

Tą książkę S,Grofa przeczytałem jako pierwszą.Poza tym jako pierwszą w ogóle dotyczącą psychologii transpersonalnej. Dlatego szczególnie ją cenię, bo otworzyła mi w dość zaawansowanym wieku drzwi do nowego rodzaju doświadczeń i wiedzy. Potem przeczytałem inne książki Grofa - jednego z twórców nowej gałęzi psychologii -oraz Junga, na którego autor wielokrotnie się powoływał. Wziąłem też udział w sesji oddychania holotropowego, którą prowadził uczeń profesora dr Milan Hrabanek. Jedni potraktują tą książkę jako ciekawostkę do poduszki, inni jako wstęp do nowej wiedzy i świadomości. Spróbuj - ciekawe w której grupie się znajdziesz ??

Oderwana od ciężkiego naukowego języka, skupiona na zaskakujących i nieoczekiwanych sytuacjach jakie przytrafiły się Grofowi jego pacjentom i przyjaciołom.

Czytając ,Poza mózg' czy ,raport z badań' odniosłem wrażenie ,że Grof jest na co dzień poważnym człowiekiem. Ta książka zaskakująco zmieniła moje założenie. Autor obnażył wiele intymnych i zabawnych historii z swojego życia wprawiając mnie w dobry nastrój na resztę dni. Oprócz poprawy humoru autor serwuje opisy poważnych i skomplikowanych duchowych emergencji ,które dają do myślenia.

Znaczna ilość opowieści dubluje się z jego pozostałych książek.

Najbardziej luźna i nieformalna spośród wydanych.

Ja lubię chłopaków co na świat patrzą jak na Całość.
Uroczy ćpun. Wprawia mnie w dobry nastrój.

Ja lubię chłopaków co na świat patrzą jak na Całość.
Uroczy ćpun. Wprawia mnie w dobry nastrój.

• Psychologia
  • Psychologia/socjologia
  • Psyche

Dodaj cytat z książki Kiedy niemożliwe staje się możliwe