Radosna kosmologia

Alan Watts Wydawnictwo: Okultura Seria: Transwizje ezoteryka, senniki, horoskopy
Tht Joyous Cosmology
Maciej Lorenc
Okultura
doświadczenie mistyczne doświadczenie psychodeliczne doświadczenie religijne mistyka psychodeliki psychodelia kosmologia samopoznanie
Tht Joyous Cosmology
ezoteryka, senniki, horoskopy
Maciej Lorenc
Transwizje

Króciutka. Psychodeliki i ich zdolność otwierania bram percepcji. Huxley jakoś bardziej przypadł mi do gustu. W gruncie rzeczy nic nowego tutaj nie znalazłem, choć fajnie się czyta i czasem warto sobie przypomnieć, że to co widzimy, jest tylko bardzo sugestywną iluzją. Czasem warto na świat spojrzeć przez inny rodzaj iluzji.

W książce znalazłem jedną bardzo interesującą...

Za krótka ^^

Coś pięknego, Watts bardzo trafnie i precyzyjnie opisał coś czego nie da się opisać.
Odnalazłem w tej lekturze przeżycia ,które przeżyłem podczas własnych przygód ze odmiennymi stanami świadomości.

Watts bardzo barwnie, poetycko i zarazem precyzyjnie opisuje nieopisywalne i wymykające się wszelkim regułom zjawisko doświadczania życia.

Mała szansa ,że statystyczny...

Jeden wielki minus - za krótka! Ledwie człowiek zdążył przestawić się na specyficzny, psychodeliczny klimat książki, a tu <ciach!> i epilog. Ubolewam, bo mało mamy Alana Wattsa w naszym języku, a to był bardzo mądry i sympatyczny Pan.

• Okultura
  • Do kupienia