Radosna kosmologia

Okultura
2016-12-01
2016-12-01
Maciej Lorenc
doświadczenie mistyczne doświadczenie psychodeliczne doświadczenie religijne mistyka psychodeliki psychodelia kosmologia samopoznanie

Króciutka. Psychodeliki i ich zdolność otwierania bram percepcji. Huxley jakoś bardziej przypadł mi do gustu. W gruncie rzeczy nic nowego tutaj nie znalazłem, choć fajnie się czyta i czasem warto sobie przypomnieć, że to co widzimy, jest tylko bardzo sugestywną iluzją. Czasem warto na świat spojrzeć przez inny rodzaj iluzji.

W książce znalazłem jedną bardzo interesującą myśl: "Nikt bardziej nie jest zagrożony obłędem niż ten, który jest bez przerwy zdrowy". Interesujące, jesli chcesz być zdrowy, powinieneś pozwolić czasem dojść do głosu szaleństwu, które jest być może w każdym z nas. Fajne.

W książce znalazłem jedną bardzo interesującą...

Za krótka ^^

Za krótka ^^

Coś pięknego, Watts bardzo trafnie i precyzyjnie opisał coś czego nie da się opisać.
Odnalazłem w tej lekturze przeżycia ,które przeżyłem podczas własnych przygód ze odmiennymi stanami świadomości.

Watts bardzo barwnie, poetycko i zarazem precyzyjnie opisuje nieopisywalne i wymykające się wszelkim regułom zjawisko doświadczania życia.

Mała szansa ,że statystyczny człowiek z ulicy będzie wstanie zrozumieć to dzieło, prędzej zagrzeją tu miejsca sympatycy filozofii wschodnich oraz ludzie poszukujący odpowiedzi w sposób bezpośredni poprzez doświadczenie psychodeliczne.
Polecam.

Mała szansa ,że statystyczny...

Jeden wielki minus - za krótka! Ledwie człowiek zdążył przestawić się na specyficzny, psychodeliczny klimat książki, a tu <ciach!> i epilog. Ubolewam, bo mało mamy Alana Wattsa w naszym języku, a to był bardzo mądry i sympatyczny Pan.