Szatan i Judasz

Karol May Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Szatan i Judasz (tom 1-11) powieść przygodowa
Satan und Ischariot
Krajowa Agencja Wydawnicza
Old Shatterhand Apacze Apacz Winnetou Indianie Dziki Zachód Andrzej Maciejewski
Satan und Ischariot
Szatan i Judasz (tom 1-11)
powieść przygodowa
Old Shatterhand Apacze Apacz Winnetou Indianie Dziki Zachód Andrzej Maciejewski

Wkrótce po przeczytaniu „Winnetou” (3 tom bardzo mnie rozczarował), „W Kordylierach” (mogło być lepsze) i „Skarbu w Srebrnym Jeziorze” (mógłby być lepszy) przerobiłam „Szatana”. Jak dla mnie jest najlepszą z książek Maya, choć dałabym inny tytuł np. „Tajemnica opuszczonej kopalni”.
Wpierw Harry Melton obmyśla przestępczy plan zaczynający się od napadu na hacjendę.
Karol...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Szatan i Judasz" zebrane w jedno wydanie to prawdziwa ebookowa cegła. Ponad tysiąc stron przygód, rzucających naszymi osławionymi bohaterami, Winnetou i Old Shatterhandem, od zachodu Ameryki aż po azjatycki Tunis.

Historia tutaj przedstawiona jest zakrojona na szeroką skale. Mamy niejeden wątek i niejedne złowieszcze działania, którym to nasz Charlieh stara się zapobiec,...

Na półkach: , , , , ,

Do tej pory przeczytałam bardzo dużo książek Karola Maya. Wiele z nich utkwiło w mojej pamięci, ale są i takie, o których pamiętać nie chcę. Jeżeli chodzi o trzy tomowy cykl "Szatan i Judasz" to na pewno nie są to najlepsze książki Maya. Fabuła i przygody bohaterów są jakieś takie nijakie. Historia nie wciąga i cały czas czegoś mi brakuje.
Jeżeli ktoś chciałby się zapoznać...

Na półkach: , , , ,

Niestety muszę stwierdzić, że jest to najgorsza część z całej trylogii.
Główni bohaterowie ścigają Tomasza Meltona, który jest bratem Harrego Meltona (poznajemy go w pierwszej części). Za zbiegiem podążają aż do Afryki. Tam, Old Shatterhand i Winnetou, spotykają nijakiego Anglika Emerego (zastanie on już do końca tej historii).Większa część fabuły rozgrywa się w okolicach...

Dyskusje

• Indianie