Wszechświaty równoległe. Powstanie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu

Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
Parallel Worlds: A Journey Through Creation, Higher Dimensions, and the Future of the Cosmos
2010-11-23
2006-12-05
Bogumił Bieniok
Prószyński i S-ka
kosmologia kosmos nauka powstanie wszechświata przyszłość kosmosu wyższe wymiary
popularnonaukowa
2010-11-23
Bogumił Bieniok

Umówmy się, nie jestem fizykiem ani matematykiem najwyższych lotów, ale ta książka podaję wiedzę opartą o przykłady i porownania w taki sposób, że kazdy może się dzięki niej dowiedzieć odrobine więcej o wszechświecie wokół nas a przy tym jest noesłychanie wciągająca i ciekawa. Majstersztyk.

Zaliczyłem dwa razy i mam nadzieję że jeszcze nie raz.

Wybitna książka o nauce dla laików. Piękne wprowadzenie do fizyki kwantowej i kosmologii. Polecam każdemu!

Świetna książka na temat Wszechświata, jego powstania i funkcjonowania. Autor wposmina również historię odkryć związanych z Kosmosem, co stanowi dodatkowy atut książki. Nie używa skomplikowanego języka i wzorów, lecz w sposób prosty tłumaczy funkcjonowanie obiektów takich jak czarne dziury, a także snuje rozważania na temat tego w jakim punkcie jest obecnie ludzkość, jeżeli...

Ciekawa i momentami dość trudna. Książką, do której na pewno kiedyś wrócę :)

Do mojej biblioteczki trafiła z Kwantowo.pl. Napisana w bardzo prosty i przystępny sposób, świetnie dobrane przykłady naprawdę rozjaśniają zagadnienie. Polecam każdemu, nie tylko pasjonatom tematu, ale nawet jakby ktoś chciałby tylko zyskać orientację jak to aktualnie w nauce wygląda, bo książka uwzględnia wyniki badań z 1. dziesięciolecia bieżącego wieku.

Doskonała lektura, trudne problemy kosmologi podane w dosyć przystępny sposób. Napisałem dosyć bo po lekturze mam ochotę dowiedzieć się więcej. Sama dziedzina jest tyleż obszerna co fascynująca. Ale refleksja jest taka że żyjemy w kapitalnym, ciekawym, niesamowitym świecie.

Michio Kaku - genialny człowiek i wybitny umysł XXI wieku, którego idee i pomysły wychodzą poza ramy czasowe epoki w której żyjemy. A wszystko to oparte naukowymi tezami, przykładami i stwierdzeniami. Przede wszystkim autor nie wyssał sobie tego od tak z palca - wraz z kolegami po fachu i specjalistami z różnych dziedziń - poprzez lata badań doświadczeń, ciężkiej mozolnej...

Rewelacja.

Świetna i inspirująca książka. Jedna z niewielu z tej tematyki, która wraz z przewracaniem kolejnych kartek nie przestawała mnie ciekawić.

• Popularnonaukowe
  • Nauka