Purpura imperatora

Wergeld królów
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-249-7
Wergeld królów

Spodziewałem się po opisie czegoś lepszego bo w końcu legiony rzymskie z bronią palną myślę sobie będzie fajnie. A tu główny wątek to teologiczna dysputa na temat wiary. Niby coś się dzieje jest walka zabójstwa itp. ale mało i słabo.

okładka
Rzym,Rzym,Rzym

skąd

biblioteka

fabuła
dalszy ciąg

Moja opinia

No,co to ma być.Na bose łydki Ateny,jak można tak popsuć książkę.
Kto,to widział,by autorowi udało się.Bo,udało źle napisać.
A ja,nastawiłem się na super przygodę.
Już widziałem,jak legiony witają Morze Bałtyckie.
Widzą,piękne ,sexi słowianki.
Czy piją miód z wojami.
A...

Fabuła tej książki jest mocno przewidywalna. W zasadzie sam tytuł mówi mniej więcej co czeka głównego bohatera. Całość ratują jedynie dywagacje na temat natury chrześcijaństwa oraz fantastyczne opisy życia, zwyczajów barbarzyńców jak i starożytnego Rzymu.

Na półkach: , , , , ,

"By pozostając człowiekiem, stać się potężnym jak bóg, ale nie być jak bóg samotnym."

Trwa Expeditio Germanica Quarta. Legiony dowodzone przez Marka Lentiwiusza Katellę posuwają się wgłąb terytorium barbarzyńców. Uczonym towarzyszącym armii udało się powstrzymać zarazę. Lecz dowódca nie ma żadnych wieści od cezara.
W Imperium, pestis(zaraza) zebrała swoje żniwo. Miliony...

Zdecydowanie powyżej średniej

Trochę gorzej niż tom I, ale niezłe dopełnienie.

Nieco gorsze od "Wergeldu królów" przez swoją przewidywalność oraz to co dobrze ujął użytkownik Pablos.

Interesujące studium władzy na tle historycznych wydarzeń. Na pewno na uwagę zasługują ciekawe poglądy autora na wiele ponadczasowych kwestii. W porównaniu do "Wergeldu królów" tutaj mamy więcej pytań niż odpowiedzi ale pytań skłaniającech do poszukiwania odpowiedzi.

W “Wergeldzie królów” poznaliśmy świat starożytnego Rzymu, wypełnionego jednakże coraz to dziwniejszymi, jak na nasze wyobrażenie o tamtych czasach, wynalazkami. Budując sobie fundament w oparciu o postać Marka Lentiwiusza Katelli ujrzeliśmy w miarę pełny obraz świata wypełnionego przysłowiowym, rzymskim porządkiem, choć opartym o inne mechanizmy, niż pamiętamy z...

Nie zawiodłem się. Spuszczam ocenę o jedno oczko w porównaniu z "Wergeldem", bo jednak autor chyba poszedł na ustępstwa i mimo wszystko chciał się przypodobać "masom czytelniczym". Co nie zmienia mojej i tak wysokiej opinii o całości. Ale ja jestem dziwny, bo lubię literaturę, a nie książki.
Dawno nie widziałem tak krytycznego spojrzenia na wczesne chrześcijaństwo. Mocne...

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fabryka Słów
  • 2013
  • Historyczne // beletrystyka historyczna
  • ♣ Posiadam
  • Fantastyka (Fantasy, SF, Horror)

Dodaj cytat z książki Purpura imperatora

Video

Video