Niespodzianki

Tales of the Unexpected
literatura piękna
Ariadna Demkowska
roald dahl niespodzianki

Świetne, krótkie, zaskakujące opowiadania. Polecam zawsze wszystkim, którzy lubią niedługie formy. Roalda Dahla poznałam dzięki mamie, która kupowała mi w dzieciństwie jego ksiazki. Wtedy, kiedy ‚Charlie i fabryka czekolady’ był kompletnie nieznany :) Uwielbiam jego poczucie humoru, a Niespodzianki wprowadzają ten fajny dreszczyk emocji na plecach podczas czytania

Nie no, rewelacja. Ten autor i ta książka to dla mnie odkrycie roku. Świetne pióro, konkretne opisy, bez zbędnego lania wody, ciekawe sytuacje, czasem absurdalne. Coś dla miłośników ironicznego i czarnego humoru. Samo wydanie książki jest trochę nie wygodne, ale w momencie, gdy ślizgam się po tekście - nie robi mi to różnicy. Mam nadzieję, że książka zostanie wznowiona:-)

Ciakawa fabuła, specyficzna narracja odwlekająca w mistrzowski sposób punkt kulminacyjny, który nierzadko sprawia, że czytelnikowi opada szczęka. Polecam, zwłaszcza w podróży.

"Niespodzianki" mają w sobie to wszystko za co cenię dobre opowiadania - są interesujące, skondensowane, precyzyjne, inteligentnie i z polotem napisane. W takiej krótkiej formie element końcowego zaskoczenia jest niesamowicie ważny, a u Dahla punkty kulminacyjne w każdym opowiadaniu są naprawdę mistrzowskie.

Mój pierwszy kontakt z tym pisarzem. Mistrzostwo ! Nic dodać nic ująć ! Polecam.

Lektura dobra gdy ma się ochotę poprawić sobie nastrój. Wszystkie 16 opowiadań czyta się lekko i przyjemnie, we wszystkich jest suspens, zaskoczenie, odrobina grozy i czarnego humoru.Książka dla każdego.

Zaskakujące zakończenie... to jest to, co nie zawsze nas cieszy, ale czyta się z przyjemnością.

Opowiadania odrobinę mroczne, zaskakujące, nietypowe, z dozą czarnego humoru - dokładnie takie, jakie powinny być. Więcej, więcej!

Moim zdaniem w polskim języku powinien istnieć odpowiednik gatunku "mystery". Nie jestem w stanie określić innym słowem przynależności "Tales of the Unexpected". To podszyte czarnym humorem opowiastki, mieszczące się w worku z literaturą grozy, ale pozbawione nadnaturalnych zjawisko (z dwoma małymi wyjątkami). Zazwyczaj zaczynają się jak zwykła historia obyczajowa, by na...

Bardzo ciekawe opowiadania. Nadają się idealnie do zapamiętania i opowiadania jako anegdoty w towarzystwie :)

• Rok 2014
  • Warsztatowo