Niespodzianki

Tales of the Unexpected
literatura piękna
Ariadna Demkowska
roald dahl niespodzianki

krótkie przewrotne historie naszpikowane czarnym humorem i dozą cynizmu. Książka warta uwagi

Doskonałe. Wspaniały humor. Zaskakujące zakończenia. Krótko i konkretnie.

Świetne, krótkie, zaskakujące opowiadania. Polecam zawsze wszystkim, którzy lubią niedługie formy. Roalda Dahla poznałam dzięki mamie, która kupowała mi w dzieciństwie jego ksiazki. Wtedy, kiedy ‚Charlie i fabryka czekolady’ był kompletnie nieznany :) Uwielbiam jego poczucie humoru, a Niespodzianki wprowadzają ten fajny dreszczyk emocji na plecach podczas czytania

Nie no, rewelacja. Ten autor i ta książka to dla mnie odkrycie roku. Świetne pióro, konkretne opisy, bez zbędnego lania wody, ciekawe sytuacje, czasem absurdalne. Coś dla miłośników ironicznego i czarnego humoru. Samo wydanie książki jest trochę nie wygodne, ale w momencie, gdy ślizgam się po tekście - nie robi mi to różnicy. Mam nadzieję, że książka zostanie wznowiona:-)

Ciakawa fabuła, specyficzna narracja odwlekająca w mistrzowski sposób punkt kulminacyjny, który nierzadko sprawia, że czytelnikowi opada szczęka. Polecam, zwłaszcza w podróży.

"Niespodzianki" mają w sobie to wszystko za co cenię dobre opowiadania - są interesujące, skondensowane, precyzyjne, inteligentnie i z polotem napisane. W takiej krótkiej formie element końcowego zaskoczenia jest niesamowicie ważny, a u Dahla punkty kulminacyjne w każdym opowiadaniu są naprawdę mistrzowskie.

Mój pierwszy kontakt z tym pisarzem. Mistrzostwo ! Nic dodać nic ująć ! Polecam.

Lektura dobra gdy ma się ochotę poprawić sobie nastrój. Wszystkie 16 opowiadań czyta się lekko i przyjemnie, we wszystkich jest suspens, zaskoczenie, odrobina grozy i czarnego humoru.Książka dla każdego.

Zaskakujące zakończenie... to jest to, co nie zawsze nas cieszy, ale czyta się z przyjemnością.

Opowiadania odrobinę mroczne, zaskakujące, nietypowe, z dozą czarnego humoru - dokładnie takie, jakie powinny być. Więcej, więcej!

• 2021
  • Rok 2014