Jak straciłem na giełdzie milion dolarów

Okładka książki Jak straciłem na giełdzie milion dolarów Jim Paul
Okładka książki Jak straciłem na giełdzie milion dolarów
Jim Paul Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
biznes, finanse
What I Learned Losing A Million Dollars
Linia
2018-01-10
2018-01-10
Krzysztof Środa
poradnik biznes giełda

Okładka książki Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Leif Babin, Jocko Willink
Ekstremalne pr... Leif Babin, Jocko W...
Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Zero to one. N... Blake Masters, Pete...
Okładka książki Sekrety amerykańskich milionerów William D. Danko, Thomas J. Stanley
Sekrety ameryk... William D. Danko, T...

Niezła, ale są lepsze / bardziej wartościowe książki o inwestowaniu.

Niezła, ale są lepsze / bardziej wartościowe książki o inwestowaniu.

Krzykliwy tytuł i dużo treści o niczym. Niby dobre podstawy spekulacji, a z drugiej strony autor jakby chwali się tym, że stracił dużo pieniędzy.... bo to oznacza, że miał kiedyś dużo pieniędzy. Nie polecam jako książki o inwestowaniu, ale polecam jako ciekawostkę o spekulacji.

Książka na pewno warta dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z giełdą aby nastawić się, że tutaj nie tylko się wygrwa, a wręcz o wiele częściej przegrywa. Nie jest to na pewno poradnik jak grać bo żadnych konkretnych rozwiązań tutaj nie znajdziemy. Mimo to czyta się lekko i przyjemnie.

Polecam. Inne spojrzenie na giełdę.

Polecam. Inne spojrzenie na giełdę.

Książka dobra i poruszająca ważny temat, który w dodatku można odnieść nie tylko do giełdy, ale szeroko rozumianych inwestycji. W skrócie, chodzi umiejętność powiedzenia STOP przy stratach oraz o ryzyku angażowania własnego ego w inwestycjach. Dlatego książka jest bardziej poradnikiem unikania strat niż zarabiania, co czyni ją szczególnie cenną, gdyż najpopularniejsze książki o tej tematyce raczej ten temat pomijają. Do tego autor zauważa, że umiejętność ograniczania strat jest jedynym wspólnym mianownikiem największych inwestorów, gdzie każdy z nich stosuje inną technikę zarabiania, a w dodatku, wiele z ich opinii jest wzajemnie sprzeczna. Autor opowiada swoją historię, która doprowadziła go do bankructwa.

Niestety, tematyka przeciągana na siłę, spokojnie dało się ograniczyć długość książki o połowę.

Książka o jednej z (chyba) najważniejszych zasad, które powinno stosować się na giełdzie czyli "cut your losses short". Jak dla mnie lektura trochę nudna, chociaż sama zasada niezwykle ważna. Tylko czy można jej się nauczyć tylko w teorii? Wątpię. Poza tym 170 stron o jednej zasadzie to lekka przesada.

Książkę potraktowałem jako przestrogę. Nie jest to żaden poradnik inwestycyjny, bardziej książeczka do poczytania wieczorem. Ogólnie polecam, lektura przyjemna.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Bardzo dobra pozycja dla osób interesujących się inwestowaniem. Warto przeczytać.

Książka ta była polecana na tak wielu forach, że miałem wobec niej wielkie oczekiwania. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem, ale na pewno nie porwała mnie tak bardzo, jak się tego spodziewałem.
Jest to bardzo ciekawa historia i z pewnością można z niej wiele wyciągnąć oraz zastosować podczas inwestowania na giełdzie.
Pierwszą część książki czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to opis życia autora, do momentu utraty całego majątku. Druga część skupia się wyjaśnieniu przyczyn porażki. Pomimo, że jest to cenna lekcja i dość skrupulatnie opisana, miałem słabsze momenty i odniosłem wrażenie, że niektóre fragmenty są powielane.
Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania, ale i tak mogę ją polecić.

Pierwszą część książki czyta się bardzo szybko i...

Średnie. Dla osoby mającej problemy z money managment, ze zleceniami stop loss - można coś wyciągnąć. Dla graczy z doświadczeniem - nic ciekawego.

• Finanse
  • Inwestowanie