Jak straciłem na giełdzie milion dolarów

Jim Paul Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
What I Learned Losing A Million Dollars
biznes, finanse
Krzysztof Środa
poradnik biznes giełda

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Bardzo dobra pozycja dla osób interesujących się inwestowaniem. Warto przeczytać.

Pierwsze sto stron jest takie sobie. Opisuje historię człowieka , któremu wydawało się, do czasu kiedy stracił tytułowe milion dolarów, że umie zarabiać na rynkach finansowych. Skąd więc w mojej ocenie "10". Ano za ostatnie kilkadziesiąt stron, które dokładnie pokazują prawdziwy proces inwestycyjny, a szczególnie za wyjątkowy koncept : Stop, Wejście , Poziom docelowy...

Książka ta była polecana na tak wielu forach, że miałem wobec niej wielkie oczekiwania. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem, ale na pewno nie porwała mnie tak bardzo, jak się tego spodziewałem.
Jest to bardzo ciekawa historia i z pewnością można z niej wiele wyciągnąć oraz zastosować podczas inwestowania na giełdzie.
Pierwszą część książki czyta się bardzo szybko i...

Średnie. Dla osoby mającej problemy z money managment, ze zleceniami stop loss - można coś wyciągnąć. Dla graczy z doświadczeniem - nic ciekawego.

Książkę fajnie się czyta, błąd poznawczy autora spowodował dużą stratę, wnioski wyciągnięte przez autora prawidłowe. Pozycja do uzupełnienia wiedzy żeby zostać dobrym inwestorem.

Książka lekka do przyswojenia, a zarazem z wieloma przydatnymi poradami.
Tak, jest trochę nadmiarowej treści, ale chyba taka przypadłość autorów zza oceanu. Fajnie opowiedziana historia z późniejszą analizą tego co się stało. Bardzo polecam osobom które myślą o inwestowaniu, może nawet tym które już jakiś czas działają na rynkach finanowych.
Z mojego punktu widzenia,...

Jim Paul zrobił spektakularną karierę, był uznanym traderem, a jednak w końcu stracił na giełdzie milion dolarów. Ale potem zaczął prawdziwą naukę, aby zrozumieć, dlaczego przegrał. Książka składa się z dwóch części: pierwsza opowiada o karierze i upadku autora, druga jest nauką głównie psychologii graczy giełdowych. Tematem przewodnim jest: Jak radzić sobie ze stratą na...

Część pierwsza w której opisana jest historia Jima Paula jest rewelacyjna. Drugą, w której mamy już więcej psychologii i mniej "sensacyjnych" tematów czyta się już ze znacznie mniejszym polotem.

• Finanse
  • Biznes
  • Investing
  • Polecam
  • Maklerska
  • Ebook
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak straciłem na giełdzie milion dolarów