Pod słońcem Toskanii

Under the Tuscan Sun
literatura piękna
83-89221-22-5
Zofia Kierszys

Można pozazdrościć autorce odwagi do spełnienia marzenia tak ryzykownego, problematycznego i kosztownego. Dzięki barwnym opisom krajobrazu możemy przenieść się w okolice remontowanego domu i włoskich winnic.
Niestety po przeczytaniu połowy książki opowieść staje się nudna.

Słuchałam audiobooka w prażącym, sierpniowym słońcu, zbierając pomidory. Czułam się częścią krajobrazu. Przepiękne opisy, bardzo plastyczne! Wręcz czuję cierpki smak oliwek jedzonych na werandzie w przerwie od karczowania ogrodu czy piaskowania wiekowych belek w domu. Całość otula duszę, pomimo wplecionych nostalgicznych rozważań.

Urocza opowieść, pełna słońca, wina, pięknych miejsc, radości.

Książka o Toskanii. Wiele szczegółów, które Czytelników oczekujących akcji mogą znudzić. Ja znalazłam to co chciałam. Klimat Toskanii, mnóstwo szczegółowych opisów włącznie z przepisami kulinarnymi i kilka ciekawych miejsc.

Na półkach: , , , ,

Pani Stenka pięknie czyta opowieść autorki o jej nowym życiu w Toskanii.
Słyszymy historię trudów i zachwytów związanych z wyborem miejsca, zakupem domu na pięknym wzgórzu. Słuchamy o pochwale słonecznego i prostego życia przepełnionego spokojem i fantastycznym jedzeniem.

A wszystko to otoczone aurą autoprezentacji i uwielbienia dla samej siebie. Bohaterka ma dobre...

Lubię tego rodzaju książki, ale ta mnie nie wciągnęła. Brak klimatu, średni język, może nie złe, ale po prostu nijakie opisy. Moim zdaniem bardzo przeciętna książka.

Najpierw przeczytałam książkę, a potem obejrzałam film. Muszę stwierdzić, że postaci są tak opisane, że pasowały do tych z filmu.
Bohaterka jest taką, którą lubię, bierze się w garść i zaczyna po zdradzie męża układać sobie życie.
Od razu chciałam pojechać do Toskanii.
Plusem jest polski element.
Książka lekka i przyjemna w odbiorze. Czytałam ją w czasie wakacji, ale...

Wakacyjna urocza opowieść pełna słońca , pięknych krajobrazów oraz smakowitych potraw. Idealna książka na letnie , ciepłe i słoneczne wakacyjne dni. Bardzo przyjemnie się czyta.
Polecam

Wieje nudą.

Po książkę sięgnęłam- podobnie jak wiele osób-po obejrzeniu filmu. Reżyserowi bez wątpienia udało się przenieść na szklany ekran włoski klimat, zapachy, barwy....Aż chciałoby się mieszkać w takim miejscu...

Niestety, kiedy weźmiemy do ręki literacki pierwowzór, ten cały czar znika. Nuda, nuda, nuda, do tego jakaś taka nieporadność językowa plus przepisy...

Rozkochuje w Toskanii.

Dyskusje