Dziennik. Tom 1. 1962-1969

- Data wydania:
- 2010-09-22
- Data 1. wyd. pol.:
- 2010-09-22
- Liczba stron:
- 736
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788308044933
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Literackie
- Tagi:
- Mrożek Polska lat 60-tych
- Kategoria:
- biografia, autobiografia, pamiętnik
- Data wydania:
- 2010-09-22
- Liczba stron:
- 736
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788308044933
- Tagi:
- Mrożek Polska lat 60-tych
- Inne
Pierwszy tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1962 - 1969. Pisany krwią i żółcią, tęsknotą i złością, niespokojnymi nocami i podczas szczęśliwych dni… Piórem i na maszynie. Przez kilkadziesiąt lat. W trzydziestu kilku miastach, kilkunastu krajach i na trzech kontynentach. Ponad trzy tysiące stron rękopisu i prawie osiemset stron maszynopisu. Osobiste zapiski, baczna obserwacja współczesności i unikalna kronika epoki.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Świat przeszkadza mi w życiu.
Proust oczywiście ma rację, że każda rozmowa jest trochę pustoszeniem siebie. Ale skąd bierze się to uczucie? Może trochę z niewydolności mo...
RozwińZatrucie świata stanem półświadomości. Nie ma nic gorszego niż półświadomość, niedouczenie, półprawda, półinteligent. Nie darmo (objaw, to s...
Rozwiń
Opinie [16]
Niezbyt poręczny tom, miejscami męczący, zwłaszcza, gdy autor zmaga się ze sobą, a na to najwyraźniej poświęcał sporo czasu. Należałoby najpierw przeczytać biografię, bo chwilami brakuje kontekstu kto co i dlaczego, nie wiadomo także skąd przerwy w prowadzeniu dziennika (vide pierwsze spotkanie z Gombrowiczem). Za to lektury autora i wypisy z nich imponujące.
Pokaż mimo to"Literatura nie jest moim powołaniem ani sposobem życia. Mnie interesuje życie. Ach, jak ono mnie właśnie interesuje; żeby żyć naprawdę, trzeba odrzucić prawie wszystko. Wszystko co gotowe, co przygotowane. Trzeba zostać kimś innym, poza ludźmi prawie."
więcejTo zdaje się kluczowe stwierdzenie przenika bez reszty „Dziennik” tom I Sławomira Mrożka. Albo pretenduje do przybrania...
To było dłuuugie osiem miesięcy z Mrożkiem. Co mogę napisać po takim czasie? Na pewno jest to monumentalny utwór, niełatwy w odbiorze. Najlepiej go czytać w ciszy i samotności – wtedy najlepiej trafić do autora. Zadanie to utrudnia pewna ilość mrożkowego ględzenia, jednak można powiedzieć, że właśnie przez to jesteśmy naprawdę blisko niego. Dziennik ukazuje nam...
więcejMrozka nie znalem, a liczylem, ze poznam, a moze nawet polubie. Nie widzialem zadnego z jego dramatow na scenie, ani nawet ich nie czytalem. Kiedys, jeszcze w latach osiemdziesiatych przeczytalem zbior opowiadan (ciegle gdzies go mam), calkiem niadawno mikropowiesc “Malenkie Lato” I biograficznego “Baltazara”. Nic z tego nie zrobilo na mnie kolosalnego wrazenia. Mialem...
więcejŁo Matko! Się człowiek musi czasem namęczyć by dobić do brzegu. Mistrz Mrożek bezapelacyjnie wielkie sztuki pisał ale jego dzienniki to nudy na pudy przeplatane przebłyskami geniuszu i ciekawego poczucia humoru. W przeważającej części to zapiski marudy, wiecznie starego skacowanego.
Pokaż mimo toMimo wszystko ... jakoś nie żałuję czasu poświęconego Mistrzowi.
363
Pokaż mimo toMiesiąc z Mrożkiem. Trudny miesiąc, ale i fascynujący miesiąc...
więcejNie był to umysł łatwy, prosto skonstruowany... Raczej lekko naurasteniczny. Być może tak trudno było nam się połączyć, bo i mój bywa niespokojny, zagubiony, poszukujący (czego?).
Na koniec Mrożek inny... W tych dwóch listach wyciszony, zagubiony, uczuciowy... Daje złapać oddech czytającemu...
Teraz coś...
Beznadziejnie i groteskowo szczere arcydzieło diarystyki światowej. Nigdy podczas lektury książki nie byłem tak blisko autora jak po "Dzienniku". Moja mała Biblia.
Pokaż mimo toZwykły ten Mrożek, siedzi na emigracji, pali lub nie pali i dużo marudzi. Jednocześnie, niezwykły ten Mrożek. Potrafi unieść się ponad kraj, swoje życie, sukcesy. Mówi o problemach ludzkich, walczy o swoją tożsamość. Nie chcę streszczać rozmyślań życiowych, bo to będzie dla każdego gratka, podejrzewam tak, ale proszę też zwrócić uwagę na niesamowite pomysły artystyczne,...
więcejMrożek cały czas ględzi, narzeka, utyskuje.
Pokaż mimo toBardzo przyjemnie się czyta, ale niestety nie dowiadujemy się zbyt dużo o życiu osobistym lub zawodowym Mrożka. Autor bardziej skupia się na swoich przemyśleniach dotyczących życia, bytu, istnienia - a szkoda !