Zrozumieć samobójcę

Okładka książki Zrozumieć samobójcę Rory O'Connor, Noel Sheehy
Okładka książki Zrozumieć samobójcę
Rory O'ConnorNoel Sheehy Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Understanding Suicidal Behaviour
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2002-01-01
2002-01-01
83-87957-99-2
Anna Tanalska-Dulęba
samobójstwo

Okładka książki Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby Catherine Joubert, Sarah Stern
Rozbierz mnie.... Catherine Joubert, ...
Okładka książki Anoreksja i bulimia psychiczna. Rozumienie i leczenie zaburzeń odżywiania się Barbara Józefik, praca zbiorowa
Anoreksja i bu... Barbara Józefik, pr...
Okładka książki Psychologia zaburzeń. Człowiek we współczesnym świecie. James N. Butcher, Robert Carson, Susan Mineka
Psychologia za... James N. Butcher, R...

Każda książka o S boli i każe uważniej się rozglądać.

Każda książka o S boli i każe uważniej się rozglądać.

"Samobójstwo i usiłowanie samobójstwa to dwie najważniejsze przyczyny śmierci i obrażeń wśród młodych ludzi."
Każdy z nas miał przecież moment słabości. Moment, w którym zastanawiał się czy nie skończyć tego wszystkiego. A przecież najtrudniej jest zrozumieć samobójcę. Co nim kierowało? Dlaczego to zrobił albo dlaczego chciał to zrobić? Autor przeprowadza nas przez świat samobójców. Ukazuje nam ich świat. Może książka nie oddaje w pełni tego co kieruje samobójcą, ale jak na razie jest najbardziej zgodna z prawdą. Cała książka opiera się na "gdybaniu" autorów. Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy kto chce chociaż w najmniejszym stopniu pomagać ludziom. A w szczególności każdy nauczyciel/pedagog. Młodzież teraz najczęściej aktów "Self-Harm".
Często po takich książkach zastanawiam się nad poglądami autora. Jak on postrzega samobójców. A zaraz po tym narzuca się pytanie jak ludzie odbierają samobójców? Czy myślą, że są gorsi? Słabsi? Czy raczej, że są po prostu ludźmi, którym nikt nie chciał pomóc?
Osobiście uważam, że trzeba być niesamowicie odważnym i strasznie zmuszonym żeby targnąć się na własne życie.
To była naprawdę dobra książka. Traktowałam ją jako małą terapię. Bardzo mi pomogła.
Polecam każdemu

• Psychologia
  • Samobójstwo - naukowo i literacko
  • Suicydologia
  • Literatura angielska
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe

Dodaj cytat z książki Zrozumieć samobójcę