Dom z obserwatorium

83-7298-668-1
Maciej Potulny
Kameleon
literatura angielska

Okładka może zniechęcić, ale warto przeczytać kilka pierwszych son, żeby książka wciągnęła. Świetna, surrealistyczna historia o zepsutych ludziach-lalkach.

Uwielbiam tą książkę! Każda postać, każde zdarzenie jest jedną wielką metaforą, którą można odnieść do swojego życia. Tego co opisuje autor nie można brać na serio, w książce nie będzie akcji, nie o to chodzi. Mnie zaczarowała, urzekła, wciągnęła i dała do myślenia. Piękna!

Zdecydowanie NIE polecam.
Zmusiłam się, żeby przeczytać do końca, bo nie lubię zostawiać książek w połowie, ale zmęczyłam się przy czytaniu potwornie.

Ilość stron: 336 + suplement = 370
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis zamieszczony na pierwszej stronie, bo mini recenzje na okładce nic mi nie mówiły na temat o czym może być ta książka. Z reguły wolę opis od takich recenzji.
Na początku treść nie zaciekawiła mnie. Potem jest trochę ciekawsza, ale dalsze rozdziały już nie za...

Bardzo proszę nie sugerujcie się recenzjami zamieszczonymi na okładce książki:<br />
"Filmy Davida Lyncha zdają się przy niej słoneczne i sielankowe". <br />
"Publishers Weekly Starred Review"-<br />
<br />
BZDURA. O mało nie odłożyłam książki na biblioteczną półkę po przeczytaniu tej recenzji. Z gotykiem to też nie ma wiele wspólnego.<br />
<br />

• Prawdopodobnie przeczytam
  • 2017
  • Na półce
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dom z obserwatorium