Biegając z nożyczkami

2007-01-26
2007-01-26

więcej Więcej

1978

Obrzydliwa, denerwująca, nie dla mnie. Nie dałam rady. Po co się męczyć, jeżeli nie ma się żadnej przyjemności z czytania? W życiu sama nie wybrałabym tej książki, ale pożyczyła mi ją koleżanka. Jutro jej z ulgą oddam.

Książka, którą czytasz z niedowierzaniem, a kiedy przypominasz sobie, że są to prawdziwe wspomnienia nie wiesz czy śmiać się czy płakać.

Co to za koszmarna książka!
Myślałam, że się pośmieję, miło spędzę czas, a tu największe rozczarowanie roku. Mam wrażenie, że autor chciał być zabawny i intrygujący jak Irving, a wyszła mu obrzydliwa i na siłę kontrowersyjna powieść.. Teoretycznie autobiografia, ale mam wrażenie, że to tylko też taki chwyt mający przyciągnąć czytelników.
Największemu wrogowi nie...

Powieść podobno z elementami autobiograficznymi chociaż bardzo ciężko w to uwierzyć. Nastolatek Augusten ma matkę dziwaczkę, która jest wiecznie zajęta sobą, wierzy, że jest poetką i prowadzi swoją psychoanalizę u Doktora Fincha. Po namowie psychoanalityka kobieta postanawia, że 12 letni Augusten zamieszka w jego domu. Rodzina Doktora Fincha to skrzyżowanie domu...

Jakbyś poradził sobie z rzeczywistością, gdybyś wyruszył w podróż myśląc, że trafisz do willi w Malibu, gdzie mieszkają eleganccy ludzie, a wylądowałbyś na Brooksie z bandą pijaków i narkomanów? Jakim stałybyś się człowiekiem po asymilacji z tymi ludźmi??
To nie jest jedna że scen tej książki, chcialam tylko, abyście łatwiej mogli sobie wyobrazić, na jaki obraz układa się...

Kontrowersyjna. Chwilami śmieszna, czasami obrzydliwa.

Bardzo ciekawa książka pokazująca losy chłopca, który w dziecięcym wieku zaczął rozumieć świat albo zbyt wcześnie dostrzegać jego niezrozumiałość.
Z lekkim sarkazmem i czarnym poczuciem humoru poznajemy rozwijającą się miłość gejowską, choroby psychiczne ludzi, problemy pierwszego świata młodzieńcze problemy przed wstąpieniem w dorosłość.

Hymm. Książka w sumie mi się podobała.Opowiada o tym jak to dziecko jest w gruncie rzeczy pozostawione same sobie, jak sobie musi radzić wśród rozbitej rodziny.

Przezabawna książka, dużo dziwnych nieprawdopodobnych sytuacji. Jeśli ktoś czyta książki dla poprawy nastroju, odskoczni od codzienności,problemów to ta książka na pewno jest odpowiednia :)

Jeżeli to jest prawdziwa historia, to trochę mnie przeraża, a trochę pociąga. Jednak dzieci powinny pozostać jak najdłużej dziećmi... a dorośli brać odpowiedzialność za siebie i małe istoty.

• Chcę w prezencie
  • Literatura amerykańska